Latvijā: SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis 13 komentāri
 
Latvijā

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

 

Pamēģiniet paši

Ja kādam šķiet, ka tas viss ir muļķības, tad iesaku pamēģināt atvērt legālu un godīgu auto tirdzniecības vietu! Jau pirmajās nedēļās jūs nonāksiet pie slēdziena, ka kaut kas nav kārtībā ar jūsu auto cenām, jo Latvijā lietoto auto cenas ir zemākas par tām, ko varat atrast Vācijā un pat izsoļu lapās. Jūs jautāsiet, kā tas ir iespējams? Elementāri! Apejot PVN nomaksu valstij un neuzrādot uzņēmējdarbību.Jūsu atvērtais placis bankrotēs pirmajā mēnesī, protams, ja jums nebūs liels optimisms dedzināt savu personīgo naudu eksperimenta turpināšanā. Ja jūs vēl šaubāties, tad iesaku ieiet un salīdzināt SS.LV mazlietotas auto cenu kategorijā no 7 000 EUR līdz 20 000 EUR un pat dārgākas, kur redzēsiet, ka LV auto ir lētāki nekā Vācijā pieejamie. Latvijā ir pagājusi ēra, kad lietoto auto tirgus bija pārpludināts ar lētiem “labiem” auto no Lietuvas, kas vairumā bija ”frankenšteini”, kad no 2 auto uzbūvēts viens vesels. Šodien tas vairs nav nepieciešams, jo lietā tiek liktas finanšu mahinācijas ar PVN nenomaksāšanu, kur labs auto tiek padarīts lētāks uz PVN nenomaksāšanas rēķina. Šis fakts kropļo jebkādu legālu komercdarbību un atklāti degradē konkurenci padarot godīgiem uzņēmumiem neiespējami tirgot lietotas mašīnas.

SS.LV ir platforma, kas lielā apjomā paslēpj šos negodīgos komersantus, kuri izmanto interneta vidi auto tirdzniecībai, pat neeksponējot sevi fiziski dabā, slēpjot pat savus auto krājumus no publikas acīm. SS.LV veiksmīgi kā bizness, atrodoties Latvijas sludinājuma portāla monopolstāvoklī, arī ir kļuvis par atbildīgu spēlētāju, aptverot lielu ekonomikas naudas aprites zonu. Un tā ir atbildība. Šo situāciju var pielīdzināt analoģijai ar dzīvokļa izīrēšanu. Jūs zināt, ka īrnieki jums piederošā dzīvoklī veic narkotisko vielu ražošanu, pie jums atbrauc policija ar lūgumu iesniegt datus par īrnieku, kas veic kriminālu darbību, un jūs viņiem atbildat, ka klienta datus nesniegsiet, jo aizsargājat klienta intereses. Vai šis fakts jūs gadījumā nepadara par līdzdalībnieku kriminālās darbībās? Kāds būtu ieguvums, ja SS.lv sadarbotos:

•izbeigtos 20 gadus ilgušais auto biznesa nodokļu nemaksāšanas laikmets;

•Rumbulas impēriju piemeklētu noriets, beidzot auto pārdevējiem būtu jāatbild par to ko viņi tirgo;

•apkarojot krāpniecības shēmas, valsts atgūtu vismaz, pēc pesimistiskiem aprēķiniem, 20 miljonu EUR gadā izkrāptos un nenomaksātos PVN nodokļus, nerunājot par citiem ar uzņēmējdarbību saistītiem nodokļiem;

•ES šāda info nodošanas prakse un caurspīdīgums ir pilnīga norma.

Risinājumi lietotu automobiļu tirdzniecības shēmu apkarošanā

1) Masveida tirdzniecības vietu kontrole, līdzīgi kā Igaunijā tika ar to galā. Kontroles rezultātā iestājas divas konsekvences:

 Automobiļu konfiskācija tajos gadījumos, kad tas nav pieņemts tirdzniecībā vai nav veikta numuru salīdzināšana. Patiesie īpašnieki pēc tam var pieteikties, taisnoties un uzrādīt iegādes dokumentus, ko atkal var pārbaudīt.

 Publiska informēšana par negodprātīgiem tirgotajiem. Automobilis ir fiziska prece un nevajadzētu iedomāties, ka tirgū esošās problēmas var atrisināt tikai virtuālā vide, piemēram, slēdzot ss.lv.

2)Sistemātiski kontrolpirkumi no VID puses

3) Nepieļaut gadiem ilgstošu PVN likuma interpretēšanu auto importa gadījumā. Viss joprojām notiek - tiek reklamēti automobiļi no Eiropas bez PVN.

4) Reversā PVN ieviešana a/m tirdzniecībā

  • <
  • 2 / 2
Komentāri [13]
#
Ariansis 10.augusts 2017 18:04 atbildēt
Nodokļus iekasē no pelņas. Nopērkt auto par vienu cenu un pārdodot to lētāk, nav peļņa.
 
#
uh tī » Ariansis 11.augusts 2017 6:42 atbildēt
Tad jau Rumbula ir viena no pasaulē lielākajām labdarības organizācijām, kas iepērk automašīnas un pārdod tās lētāk!
 
#
valdis 10.augusts 2017 18:03 atbildēt
Lietotiem auto nav jāmaksā PVN un aizliegt pārdot auto,kas nav izgājis tehnisko apskati.Tad nevajadzēs viltot dokumentus,ka pircējs pats auto ārzemēs pircis.Gada laikā bez licenzes var pārdot tikai 2 mašīnas.Tad tie kas gribēs ar tirgošanu nodarboties būs spiesti reģistrēties kā pašnodarbinātie.
 
#
G 10.augusts 2017 14:04 atbildēt
Nezinu kur katrs saskata savu vai citu ēnu, bet portāls caurmērā ir labs, var apskatīt īpašumu cenas, ja ir nauda iegādāties, ja slēgs, tad būs liela jezga, jo daudz pieraduši tur sev kaut ko atrast.
 
#
Uldis 10.augusts 2017 8:09 atbildēt
Jauki paspriedelēt par godīgumu atsevišķos gadījumos, bet ko darīt ar divu ātrumu Eiropas savienības valstīm, lauksaimnieku platību maksājumu nevienlīdzību un dažadu lielumu PVN pārtikai dažādās valstīs utt. Tā ka ja sistēma pūst no galvas nav prātīgi sākt rūpēties par astes stāvokli.
 
#
NEKAS NEAIZMIRSTAS 9.augusts 2017 20:42 atbildēt
ķūļberg, vai tiesa ka tu motormuzeju izzagi?
 
Skatīt visus 13 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers