Latvijā: Piektā daļa iedzīvotāju nezina savas ģimenes elektrības patēriņu 5 komentāri
 
Latvijā

Piektā daļa iedzīvotāju nezina savas ģimenes elektrības patēriņu

 

Kā liecina AS „Latvenergo” un Mindshare veiktā aptauja, 20% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā līdz 30 gadiem nezina savas ģimenes elektroenerģijas patēriņu. To var skaidrot ar to, ka trešdaļai šo respondentu rēķinu apmaksu veic kāds cits ģimenes loceklis, piemēram, vecāki vai otrs laulātais.

Interesanti, ka otra respondentu grupa, kurā ir liels savas patērētās elektroenerģijas nezinātāju īpatsvars (14%), ir pensionāri. Salīdzinājumam, vecuma grupā no 40 – 60 gadiem nezinātāju īpatsvars ir ļoti neliels – tikai 4%.

Vairāk informēti par savas ģimenes elektroenerģijas rēķina maksājumiem ir vīrieši. Savukārt, vērtējot pēc reģioniem, vislabāk informēti ir respondenti no Vidzemes un Kurzemes, bet vismazāk – no Rīgas un Rīgas reģiona.

Ikviens iedzīvotājs var noskaidrot savu elektroenerģijas patēriņu e-latvenergo (www.e-latvenergo.lv) klientu portālā, kurā ikviens uzņēmuma klients pārskatāmā veidā var sekot līdzi savam elektroenerģijas patēriņam, maksājumu vēsturei, saņemt paziņojumus vai nosūtīt jautājumus AS „Latvenergo”.

Iedzīvotāju aptauja veikta 2011.gada janvārī, iekļaujot 800 respondentus no visas Latvijas.

Komentāri [5]
#
marts2020.lv 15.marts 2011 23:25 atbildēt
Cienījamā redakcija! Lūdzam sniegt sīkāku informāciju par veikto aptauju - kāda bija aptaujas metode un kuros datumos notika intervijas. Jau iepriekš pateicamies par atsaucību. info@marts2020.lv
 
#
Marupietis 14.februāris 2011 15:01 atbildēt
Šajā mājaslapā ir cenas gāzei , elektrībai , degvielai.
Visu var salīdzināt.

http://www.energy.eu/
 
#
stulbums 14.februāris 2011 11:46 atbildēt
Jā, jā pēkšņi gandrīz neviens nezina savu elektrības patēriņu, tikai maksā.... Pielieciet vēl cenu, tad visi 100 % būs aizmirsuši, ka jāmaksā. Mums elektrībai ir tik niecīga cena, ka neviens nemaz nepamana, ka naudiņa ripo no maka, nu, vai nav smieklīgi
 
#
Kissa 14.februāris 2011 11:42 atbildēt
Atvainojiet,piedodiet!!!Kaa no 800 respondentiem var veikt peetiijumu Latvijaa,kur ir it kaa 2 miljoni iedziivotaaju???Interesanti zinaat,kuraa majaslapaa tad taa aptauja ir veikta,jo man,kaa ekonomiski aktiivajam iedziivotaajam neviens NEKO nav prasiijis.
Diezgan smiekliigi tie 20% izskataas.
Tada neliela aizdoma,ka ta aptauja ir pilniigs pufels,vienkaarshi Latvenergo izliekas,ka kaut ko dara,lai vareetu uzskrulleet savus debesu tarifus!!!!
 
#
Mērija » Kissa 14.februāris 2011 16:20 atbildēt
Visādas "aptaujas", ko veic reportieri, ir tik tiešām pufelis. Ne tādas bijušas, nekā. Reportieris krogā iedzer kokteili, vienu, vēl vienu, un tad sacer "aptauju". Tā viss notiek. Tautai ir ko brīnīties, cik Latvijā stulbi cilvēki,- nezina, cik paši tērē elektrību un gāzi, vai cik maksā par malku ziemai. Bet tas jau bija reportiera saimnieka dotais uzdevums. Šai sakarā taču kādu mazu laiciņu atpakaļ uzšvirkstēja tāda liesmiņa, ka jāprasa publiski atklāt mediju patiesos īpašniekus. Nu ir čuš: liesmiņa apdzisusi.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers