Latvijā: Vairs necer atgūt visus valsts ieguldījumus "Liepājas metalurgā" 45 komentāri
 
Latvijā

Vairs necer atgūt visus valsts ieguldījumus "Liepājas metalurgā"

 
Gatis Gierts, F64 Photo Agency

Maksātnespējīgā AS "KVV Liepājas metalurgs" mantas izsolēs atgūt visu valsts prasījuma summu, visticamāk, neizdosies, otrdien pēc valdības sēdes sacīja Privatizācijas aģentūras (PA) vadītājs Vladimirs Loginovs.

PA vadītājs informēja, ka valsts kopējā prasījuma summa pret "KVV Liepājas metalurgu" patlaban ir 62 miljoni eiro plus soda nauda.

"Patlaban izsludinātas sešas izsoles, kurās izsola mantu, kas ieķīlāta par labu PA meitasuzņēmumam SIA "FeLM", un izsoļu kopējā sākumcena ir aptuveni septiņi miljoni eiro. Patlaban negribētu spekulēt, par to, kādu summu izsolēs izdosies atgūt, taču tā netuvosies 60 miljoniem," sacīja Loginovs.

Viņš norādīja, ka izsoļu sākumcenas ir noteiktas atbilstoši mantas novērtējumam.

Loginovs norādīja, ka patlaban arī nevar prognozēt, cik daudzi interesenti reģistrēsies izsolēm un vai tādi vispār būs.

Loginovs piebilda, ka gadījumā, ja pirmās izsoles būs neveiksmīgas, pastāv divas iespējas - rīkot jaunas izsoles, vai arī PA meitasuzņēmuma "FeLM" personā pārņemt mantu un tālāk to mēģināt pašai pārdot.

F64

Tāpat Loginovs piebilda, ka patlaban nekādus sarežģījumus nerada tas, ka "KVV Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Guntars Koris marta sākumā zaudējis sertifikātu. "Līdz brīdim, kamēr tiesa iecels jaunu administratoru, Koris pilda savus pienākumus, pēc tam būs jauns administrators," sacīja Loginovs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 26.februārī sākās elektroniskā izsole maksātnespējīgā "KVV Liepājas metalurgs" elektrotēraudkausēšanas ceham un tur esošajai kustamai mantai - cehā uzstādītajām tehnoloģiskajām iekārtām un mašīnām kā lietu kopībai, kā arī četriem uzņēmumam piederošajiem nekustamajiem īpašumiem.

Liepājā, Brīvības ielā 94, esošā elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena ir noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Tāpat 26.februārī sākās izsoles Liepājā esošajiem nekustamajiem īpašumiem ar adresi Brīvības ielā 92A, Brīvības ielā 94A, Brīvības ielā 100, Brīvības ielā 100B. Šo četru nekustamo īpašumu kopējā sākumcena ir 313 000 eiro.

Izsoles notiks elektronisko izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv". Tās tiks slēgtas 28.martā, plkst.13.

Savukārt velmētavas mantas izsole notiks 20.martā, plkst.12, Liepājā, Brīvības ielā 93, un tās sākumcena ir noteikta 1,33 miljonu eiro apmērā.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

Komentāri [45]
#
MI 14.marts 2018 2:05 atbildēt
Nu labs, ko vairāk teikt.
Nekādu brīnumu. Latvijas standarts un ne vairāk.
Valstī viss kārtībā. Viss pa vecam.
Respektīvi valstij ir 62 miljonu tīrais pasījums. Ja nemaldos savulaik galvojot ieguldīja manu, tavu, jeb nodokļu maksātāju naudu.
Ieguldīja štellē, kur nodrošinājums ir 7 miljonu vērts.
7 miljoni tika nodrošināti ar 62 miljoniem. Nav slikti. Teicama kriminālštelle, jo par biznesu to nenosaukt. Tādejādi tiktu izsmiets termina “bizness” jēga un būtība.
Es brīnos un nesaprotu, kur Valstij vēl ir naudas? Es saprotu, ka Valsts parāds ir jau jāmaksā līdz 3 augumam un neiet runa par atdošanu, bet gan par parāda atdošanu (nosacītu) caur pārkreditēšanos.
Bet visa tā rezultātā:-
Ģenproks mierīgs, jo bez komandas neko nedarīs, lai gan zobens joprojām ass. Maiziņš veiksmīgi pārvēlējies un mazliet iesvīdis var mierīgi čučēt uz saviem maisiem, kā arī klusībā lūgt, lai tik kāds ko nepajautā.
Nu un Rungainis kā vienmēr māca, komentē, jeb kā sacīt jāsaka aktīvojas. Latvijas dižgars.
Bet Es šajā sakarā, kā daļa no naudiņas sarūpētājiem vēlos tik vien kā pazemīgi lūgt. Vai manis algotās tiesību aizsardzības iestādes nevarētu tā vienkārši un uztverami izskaidrot kā tika izlietoti šie 62 miljoni un līdz santīmam. Kā arī to, vai kādiem nav jāsēž būriņā?
Bet kopumā Valstī viss kārtībā, esam mierīgi. Šodien tikai otrdiena.
Atgādinājums premiālajai ierēdniecībai. Nedēļas nogalē neaizmirstat apciemot savus mīļos, savus sirmīšus. Neaizmirstat pabalstīt ar pārtiku un medikamentiem un naudiņu rēķiniem. Mīļie, bet attālākie lai sitas paši.
Ei, Jūs uzraugi un kontrolētāji!
Jums neriebjas nedēļas nogalēs ar pārtikas kulēm pie vecākiem skraidīt un attālāku kaulu no kaula izlikties neredzam, lai viņš cīnās kā māk.
Varbūt vienreiz pietiks un amata aprakstus sāksiet pildīt pēc likuma, bet nevis pēc norādēm no augšas, un norādošajai augšai ierādīsiet atbilstošo vietu.
 
#
Nnuuu 14.marts 2018 0:43 atbildēt
Paprasiet padomu Rungainim!
 
#
skaidrs bija uzreiz 13.marts 2018 23:54 atbildēt
Par to Liepājas Metalurgu visiem bija skaidrs pašā sākumā, ko viņi grib.
 
#
nejedziba 13.marts 2018 22:55 atbildēt
idiotu bars kurs pa so izsaimniekosanu atbildes uz kurieni mes ejam?
 
#
liepajnieks 13.marts 2018 21:32 atbildēt
Kas atbildes par to , ka puse liepajnieki palika bez darba ? Sacepusi vienus lielveikalus , idioti !
 
#
ta » liepajnieks 14.marts 2018 1:24 atbildēt
Tie kuri izdomāja oik un zaļi vārās.
 
Skatīt visus 45 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers