Latvijā: FKTK: "ABLV Bank" likvidācija ir tikai viens no iespējamiem risinājumiem 1 komentāri
 
Latvijā

FKTK: "ABLV Bank" likvidācija ir tikai viens no iespējamiem risinājumiem

 
F64

Lēmums par bankas "ABLV Bank" likvidāciju patlaban nav dienaskārtībā, un tas ir tikai viens no ceļiem, jo aizvien ir iespējami vairāki turpmākās rīcības varianti, uzsvēra Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja.

Upleja paskaidroja, ka lēmums banku likvidēt vēl nav pieņemts. "Vakar preses konferencē FKTK vadītājs Pēters Putniņš skaidri un gaiši pateica, ka lēmums par likvidāciju šobrīd nav dienaskārtībā," teica FKTK Komunikācijas daļas vadītāja.

Viņa paskaidroja, ka likvidācija ir tikai viens no ceļiem, kā var risināties tālākā "ABLV Bank" situācija, un aizvien ir iespējami vairāki turpmākās rīcības varianti. "Šajā situācijā, kad "ABLV Bank" ir noguldījumu nepieejamība, ir iespējami vairāki risinājumi. Jā, viens no tiem teorētiski ir likvidācija. Taču nav pamata to izcelt starp citiem risinājumiem," teica Upleja.

Viņa solīja pirmdien sniegt FKTK juridisko skaidrojumu par citiem risinājumiem, kādi ir iespējami "ABLV Bank" gadījumā. "Juridiski ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar skaidrojumu, jo šobrīd visi runā tikai par vienu risinājuma veidu. Eiropas Centrālā banka (ECB) savā paziņojumā skaidroja tikai teorētiskos ceļus, un izcelt vienu no tiem nav korekti," sacīja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja.

Upleja piebilda, ka nevar komentēt, kurš risinājums ir FKTK dienaskārtībā. "Par uzraudzības darbībām attiecībā uz individuālu tirgus dalībnieku, kurš strādā tādā režīmā, kāds tas šobrīd ir, un kuram joprojām ir spēkā licence, neko nedrīkstam sacīt," teica FKTK pārstāve.

Vienlaikus viņa piebilda, ka sabiedrībai ir jāzina, kas notiks ar "ABLV Bank", tiklīdz būs lēmums un FKTK varēs kaut ko vairāk komentēt, uzraugošā iestāde sabiedrību ar mediju starpniecību informēs.

Kā ziņots, FKTK naktī uz sestdienu nolēma, ka "ABLV Bank" ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. FKTK norāda, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo "ABLV Bank" ir pietiekami likvīdie aktīvi. Garantēto atlīdzību izmaksai Latvijas "ABLV Bank" klientiem pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus "ABLV Bank" varot nodrošināt.

F64

ECB paziņojumā teikts, ka "ABLV Bank" un tās meitasbanka Luksemburgā "ABLV Bank Luxembourg" sabrūk vai ir gaidāms to sabrukums atbilstoši Eiropas vienotā noregulējuma mehānisma regulai. Par savu lēmumu ECB informējusi Eiropas Vienotā noregulējuma valdi, kas savukārt konstatējusi, ka rīcība, lai panāktu noregulējumu šajās bankās, nav nepieciešama, jo tas neatbilstu sabiedrības interesēm attiecībā uz šīm bankām. "Tāpēc notiks šo banku likvidācija atbilstoši attiecīgi Latvijas un Luksemburgas likumiem," teikts ECB paziņojumā.

Savukārt "ABLV Bank" uzskata, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāvji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus. FKTK lēmumu "ABLV Bank" saista ar politiskiem apsvērumiem.

Komentāri [1]
#
opis no laukiem 25.februāris 2018 18:06 atbildēt
Šodien ABLV bankas likvidācija nav dienaskārtībā,bet rīt un parīt jau būs,par to varam nešaubīties,nav pirmā reize. Bet te ir jāaktualizē pavisam citu problēmu - kā tas tā var būt,ka bankas īpašniekiem kopumā ir turpat 700 miljonu eiro brīvo līdzekļu,kas nav ieguldīti bankas kapitālā,bet viņi prasa valstij aizdevumu? Valsts pozīcijai bija jābūt stingrai - vispirms ieguldiet SAVAS bankas glābšanā savus brīvos līdzekļus un,ja tad nepietiek,tad mēs jums varam pret drošu ķīlu aizdot! Ja jums pieder divas automašīnas,bet jūs vietējā pašvaldībā prasiet pabalstu,tad pašvaldība jums pamatoti atteiks un ieteiks pārdot vienu no automašīnām,lai iegūtu līdzekļus. Bet attiecībā uz privātajām komercbankām attieksme ir pavisam cita un valsts ar nodokļu maksātājiem ir padarīti par bankrotējušo baņķieru slaucamo govi.kas kalpo par līdzekli savu miljonu glābšanai . Šo privāto komercbanku bardaku var pārtraukt izveidojot valstī vienu sistēmisko VALSTS komercbanku. Valstij nav jāglābj privātās komercbankas,jo viņām ir iespējas savus riskus apdrošināt. Kas ir korupcija ? Korupcija ir tad,kad privātais sektors nelikumīgi piesūcas pie valsts sektora "pupa" un nosūc nodokļu maksātāju naudu,kukuļojot valsts ierēdņus,tas kas pašlaik notirk tā ir korupcijas klasika .
Kamēr valdības un LB "lohi" glābj Fiļa banku viņš pats bezrūpīgi bauda ekskluzīvu dzīvesveidu ! Skat rakstu ""ABLV Bank" līdzīpašnieks Oļegs Fiļs bauda ekskluzīvu dzīvesveidu [18]
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers