Latvijā: "ABLV" noliedz FinCEN pārmetumus 4 komentāri
 
Latvijā

"ABLV" noliedz FinCEN pārmetumus

 
Scanpix

AS ABLV Bank" ir iepazinusies ar ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) sniegtā ziņojuma priekšlikumu attiecībā uz ABLV banku. Pēc sākotnējās informācijas izpētes tā uzskata, ka tajā izmantota nepatiesa informācija. Ziņojumā arī neesot ņemta vērā būtiska informācija par bankas pēdējos gados paveikto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā.

A/S "ABLV Bank" uzsver, ka sagatavotais ziņojums ir departamenta priekšlikums, par kuru 60 dienu laikā var iesniegt rakstiskus iebildumus. Banka šobrīd izskata iespējas, lai FinCEN pārskatītu savus priekšlikumus. Banka pieliks visas pūles, lai atspēkotu izteiktos apgalvojumus. Tā cieši sadarbojas ar regulatoru, lai atklāti sniegtu visu nepieciešamo informāciju.

ABLV banka uzsver, ka savā darbībā konsekventi ievēro starptautiskās, tajā skaitā Latvijas un Eiropas Savienības likumus un prasības. Pēdējo gadu laikā ABLV banka ir pielikusi milzīgas pūles, lai pilnveidotu iekšējās kontroles sistēmas, tajā skaitā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas riska un sankciju riska pārvaldīšanas jomā.

Pēdējo divu gadu laikā banka ir veikusi vairākas neatkarīgas pārbaudes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, tai skaitā sadarbībā ar ASV konsultantiem Navigant Consulting un K2 Intelligence. Abu konsultantu ieteikumi ir izpildīti.

Tāpat banka sadarbojas ar stratēģisko konsultantu no ASV "Financial Integrity Network" (FIN), atbilstības jautājumos par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanu.

Komentāri [4]
#
vai 14.februāris 2018 14:02 atbildēt
nra.lv ir arī kāda cita ziņa par šīs bankas darījumiem? Un plašāka ziņa par FinCEN pētījumu?
 
#
Lāsmuk 14.februāris 2018 13:03 atbildēt
Tad ta brīnums - neatzīst!!!! Kaut kur zināma politika - visu slikto noliegt un visi citi vainīgi. Pārāk cieši sapinušies ar savu "mātes" zemi un putļera varoņiem. Nāksies tagad Santiņai un Fiļam no lepnākiem dzērieniem pāriet uz ko stipri vienkāršāku. Papildus - Latvijai atkal kauna pleķis. Vajadzētu šādu banku klapēt ciet un par soda naudu paņemt dažus desmitus ļimonus. Būtu ar labs brīdinājums, bet paņemto naudiņu izlietotu ceļu sakārtošanai austrumu virzienā, lai mājupceļš tāds gludāks, kuriem šķiet, ka tajā pusē labāk :)
 
#
ohohoh 14.februāris 2018 11:35 atbildēt
vot tas gan ir pārsteigums ka noliedz:) taisni vai neticami :)
 
#
OZOLS 14.februāris 2018 8:46 atbildēt
AS "ABLV bank" savā līdzšinējā darbā ir piesedzis, tādējādi atbalstot naudas atmazgāšanu, ofšoru ienākumus, uzņēmumus. Sevišķi atbalstot Latvijas valsts nerezidentus, tādējādi parādot savu lojalitāti savi valstij - LATVIJAI, kurā banka atrodas, kurā dzīvo bankas īpašnieki un viņu piederīgie... Vai to nesauc par dzimtenes NODEVĪBU?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers