Latvijā: Premjers: Laukstrādnieki un šoferi viesstrādnieku vidū nebūs 26 komentāri
 
Latvijā

Premjers: Laukstrādnieki un šoferi viesstrādnieku vidū nebūs

 
Dāvis Ūlands, F64 Photo Agency

Augsti kvalificētu viesstrādnieku saraksts tiks pieņemts bez laukstrādniekiem un šoferiem, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Ministru kabinets šodien atlika lemšanu par kvalificēta darbaspēka piesaisti no ārzemēm, ņemot vērā, ka vēl nepieciešamas diskusijas par atsevišķām sarakstā esošajām profesijām.

Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Stinka pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja, ka jautājuma lemšana tika atlikta, jo vēl ir jāpanāk vienošanās par kravas transporta šoferu, laukstrādnieku un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) ekspertu iekļaušanu to profesiju sarakstā, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti ārzemnieki.

Savukārt Kučinskis norādīja, ka jautājums par laukstrādniekiem un kravas transporta šoferiem nav aktuāls un turpmākajās sarunās tas vairs neparādīsies. Premjers pieļāva, ka EM sagatavotais saraksts tiks pieņemts tāds, kāds tas tika iesniegts otrdien apstiprināšanai Ministru kabinetā.

"Jautājuma atlikšana nenozīmē, ka notiks diskusijas par lētā darbaspēka ievešanu. Tam ir skaidri pateikts - nē," uzsvēra Kučinskis.

Premjers piebilda, ka Latvijā mazāk kvalificēta darbaspēka problēmas ir jārisina, izmantojot esošās rezerves, piemēram, izbraukušo atgriešana, iekšējā mobilitāte, produktivitātes celšana utt.

Komentāri [26]
#
Ko tie viesstrādnieki 13.februāris 2018 20:50 atbildēt
te bez latviešu valodas zināšanām darīs? Samaziniet birokrātu armiju ministrijās ,lai pārkvalificējas, maksājiet visiem cilvēka cienīgas algas, tad nevajadzēs nekādus viesstrādniekus ievest, jo pamazām sāks atgriezties arī no Latvijas izdzītie pamatiedzīvotāji, kam šeit ir radi,draugi un galu galā dzimtene.
 
#
Protams » Ko tie viesstrādnieki 13.februāris 2018 22:03 atbildēt
Lai tie Mūsu Nespējīgie politiķi rod Neuzbūvēto ekonomiku! Kurai bija jābūt, tagad pēc 27 gadiem! Kura Ražotu, dotu visiem Latviešiem darba vietas, Labklājību valstī! Un katrā Latviešu ģimenē būtu 3-4 Latviešu bērni! Bet redz kur esam! Dziļā D!
 
#
Egons 13.februāris 2018 20:27 atbildēt
Ne LETA, ne Kučinskis to nepaskaidro. Vai kāds žurnālists to var noskaidrot?
Reģistrētais bezdarbs ir pāri 8%, tātad nereģistrētais ir vismaz divreiz lielāks. Vai tiešām starp daudziem desmitiem tūkstošu bezdarbnieku ir tikai dzērāji un neviena speciālista?
Vai valstī visas pārkvalifikācijas iespējas ir izsmeltas?
Kas tās par tuvu 300 profesijām kur tiešām nav valstī speciālistu? Skaitlis ir liels un iespējams ietver visas zināmās.
Kas finansēs- maksās algu viesstrādniekiem? Vai ir paredzēts valsts pilns vai daļējs finansējums?
 
#
Milda 13.februāris 2018 19:07 atbildēt
Tad ievedot tos viesstraadniekus lai padomaa arii par to, ka cilveeki meedz saslimt..kur buus taa vieta ,kur vinjus dakterees..un kaa vinji bez latvieshu valodas zinaasanaam sazinaasies veikalaa, polikliinikaa, utt..?
 
#
Gunārs Bergmans 13.februāris 2018 19:02 atbildēt
Kučinski, pensionāri nav nemirstīgi, drīz nebūs kam jūs vēlēt! Tā tik būs viena jauka diena!
 
#
Gunārs Bergmans 13.februāris 2018 19:01 atbildēt
Kučinski, kad tavi saimnieki un it sevišķi tavs biedrs Vlads Kalnozols sāks saviem strādniekiem un darbiniekiem maksā cilvēka cienīgu algu?
 
Skatīt visus 26 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers