Latvijā: Valdība atliek lemšanu par kvalificēta viesstrādnieku piesaisti 10 komentāri
 
Latvijā

Valdība atliek lemšanu par kvalificēta viesstrādnieku piesaisti

 
Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Ministru kabinets šodien atlika lemšanu par kvalificēta darbaspēka piesaisti no ārzemēm atsevišķās jomās, ņemot vērā, ka vēl nepieciešamas diskusijas par atsevišķām sarakstā esošajām profesijām.

Minētie jautājumi tiks pārrunāti tad, ka ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) atgriezīsies no vizītes Korejā.

Ekonomikas ministrija (EM) otrdien izskatīšanai valdībā bija iesniegusi rīkojuma projektu par profesijām, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti ārzemnieki.

Tas paredz noteikt, ka ārvalstu darbaspēku varēs piesaistīt 237 profesijās tādās jomās kā zinātne, fizika, ķīmija, matemātika, statistika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, apstrādes rūpniecība, elektrotehnoloģijas, elektrotehnika, būvniecība, finanšu analīze, zvejas kuģu vadība, gaisa kuģu piloti un tehniskās apkopes personāls.

Pēc diskusijām ar mediķus pārstāvošajām organizācijām no profesiju saraksta svītrota ārvalstu mediķu piesaiste.

EM skaidro, ka profesiju iekļaušana profesiju sarakstā tiek īstenota ar mērķi novērst darba tirgus neatbilstības īstermiņā un vidējā termiņā, kā arī neierobežot augsti kvalificēta darbaspēka piedāvājumu atsevišķās tautsaimniecības izaugsmei nozīmīgās profesijās, kā piemēram, zinātnieki un pētnieki.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka 2016.gadā nodarbinātības nolūkā pirmreizēji izsniegtas 1736 uzturēšanās atļaujas trešo valstu pilsoņiem. 2015.gadā tādas tika izsniegtas 1639 trešo valstu pilsoņiem.

Kopējais 2016.gadā piešķirto tiesību uz nodarbinātību trešo valstu pilsoņiem skaits pieaudzis līdz 6007, no kuriem lielākā daļa - 2765 - nodarbināti sauszemes transporta un cauruļvadu transporta jomā, 528 - datorprogrammēšanas un konsultēšanas jomā, 310 - citu transportlīdzekļu ražošanas jomā, 265 - iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas jomā, bet 230 ēdināšanas pakalpojumu jomā.

Komentāri [10]
#
lai maksā valstij nodokļus, lielus 18.februāris 2018 9:16 atbildēt
un piesaista. Pēc tam visiem valsts jāatstāj. Čekistu tripaki jābeidz.
 
#
ANNA 13.februāris 2018 14:57 atbildēt
Maksā kārtīgu un regulāru algu pašu cilvēkiem strādnieku netrūks,gan kvalificētu,gan vidējais personāls.Par pašreizējo algu te nenāks arī ārzemnieki,ja nu vīņi būs izņēmums ar super lielu atalgojumu.Tādi laiki jau ir pieredzēti.Iebraucējiem maksā normāli,bet pašus dzen izmisumā,lai tik brauc prom.Jautājums- KAM PIEDER ŠIS PROJEKTS???
 
#
lapa » ANNA 13.februāris 2018 15:00 atbildēt
briseles un amerikanu smalki izstradats plans - ka atbrivot latvijas zemi no tas iedzivotajiem , veidot te buferzonu , placdarmu amerikosu armijai.
 
#
Jods 13.februāris 2018 14:16 atbildēt
Vislabāk ministrus impiortēt, varbūt beidzot kas mainītos mūsu dīķī.
 
#
viduslaiki argriežas 13.februāris 2018 13:19 atbildēt
vergturi meklē vergus
 
#
valstī kurā 13.februāris 2018 13:18 atbildēt
pašiem ir 66000 bezdarbnieku
 
Skatīt visus 10 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers