Latvijā: Sesks komentē, vai "KVV Liepājas metalurgs" pārdošana izsolē ir pamatota 3 komentāri
 
Latvijā

Sesks komentē, vai "KVV Liepājas metalurgs" pārdošana izsolē ir pamatota

 
Gatis Gierts, F64 Photo Agency

Maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" administratora lēmums par uzņēmuma pārdošanu izsolēs pieņemts, iekļaujoties likuma normās un grafikos. Šāda pārdošana nevar ritēt mūžīgi, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ("Liepājas partija"), skaidrojot, ka pārdošanas procesā ir aizvadīts vesels gads, bet rezultāta nav.

"Es joprojām uzskatu, ka vislabākais variants būtu uzņēmuma kā viena veseluma pārdošana, taču investoru piesardzība rāda, ka metalurģijas nozare visā pasaulē piedzīvo lejupslīdi. Daudzi uzņēmumi, kas metalurģijas nozarē darbojušies veiksmīgi, šobrīd stāv dīkstāvē," skaidrojot investoru vilcināšanos, teica Sesks.

Viņš norādīja, ka nav zudušas teorētiskas iespējas, ka uzņēmums varētu atsākt darbību iepriekšējā režīmā. "Vēl līdz izsoles sākumam investoriem ir iespēja iesniegt privatizācijas aģentūrā (PA) savus priekšlikumus. Iespējams arī uzņēmumu izsolē iegādāties pa daļām, jo skaita ziņā akcionāru nemaz nav tik daudz," skaidroja Liepājas domes priekšsēdētājs, norādot, ka lielākie "KVV Liepājas metalurgs" akcionāri ir PA, kura uztur valsts prasības un banka "Citadele".

"Ir divas milzīgas teritorijas, kas faktiski var funkcionēt, kā divas atsevišķas rūpnīcas, savstarpēji sadarbojoties. Viens no potenciāli labākajiem variantiem būtu industriālā parka izveide," minēja Sesks, norādot, ka Liepājā jau pieredzēti pozitīvi piemēri līdzīgos gadījumos. "Bijušajā gaļas kombinātā kapsēdes ielā ir diezgan veiksmīgi izdevies piesaistīt uzņēmumus. Tagad tur darbojas moderni, šodienīgi uzņēmumi, kas radījuši teju 1000 darba vietas dažādās nozarēs," teica Sesks.

Vaicāts par "KVV Liepājas metalurgs" dīkstāves ietekmi uz pilsētas ekonomiku, Liepājas mērs atklāja, ka "KVV Liepājas metalurgs" savulaik bijis viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem, taču tā dēvētās "metalurga sāgas" laikā, Liepājā radušies daudz jaunu uzņēmumu, gandrīz pilnīgi aizpildot plaisu, ko atstāja "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespēja.

"Iespējams, ja uzņēmums atsāktu darbu, rastos pat zināmas problēmas ar darba spēku, jo vairums speciālistu, nevarēdami sagaidīt "KVV Liepājas metalurga" darbības atsākšanos, atraduši citus darbus Liepājā, citās Latvijas pilsētās un ārzemēs," piebilda Sesks.

Kā ziņots, "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespējas administrators Guntars Koris pirmdien pieņēmis lēmumu uzņēmumam piederošo mantu pārdot vairākās izsolēs pa daļām. Šāds lēmums pieņemts, jo neviens no "KVV Liepājas metalurga" iegādes pretendentiem nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.

Valdība šā gada 4.janvārī nolēma, ka "KVV Liepājas metalurgs" potenciālajam investoram dotas divas nedēļas, lai izlemtu par metalurģijas uzņēmuma iegādi. Ekonomikas ministrs toreiz atzina, ka sarunas ar metalurģijas uzņēmuma potenciālo investoru nav pārtrauktas, tomēr investors sarunās vēlas panākt sev labvēlīgākus nosacījumus. Tajā pašā laikā valdība ir ieinteresēta atgūt maksimāli daudz uzņēmumā ieguldītos valsts līdzekļus, lai gan ir skaidrs, ka visu ieguldīto summu nebūs iespējams atgūt.

AS "KVV Liepājas metalurgs" administratora lēmums par uzņēmuma pārdošanu izsolēs pa daļām ir negaidīts, bet investora piedāvājums par uzņēmuma iegādi un darbības atjaunošanu joprojām ir spēkā, pirmdien žurnālistiem sacīja potenciālais investors Igors Šamiss.

Komentāri [3]
#
opis no laukiem 18.janvāris 2018 19:00 atbildēt
Liepājas Metalurgs,kurš dibināts 1882.gadā pārdzīvoja oktobra revolūciju,divus Pasaules karus,vācu pēc tam krievu okupāciju,bet nepārdzīvoja un izlaida garu pēc dombrovska "veiksmes stāsta". Kad mēs sāksim saukt pie kriminālatbildības tos varas režīma korumpētos pārstāvjus,kas mērķtiecīgi un metodiski iznīcina valsts stratēģiskos uzņēmumus un Latvijas tautsaimniecības infrastruktūru, sulainiski pildot starptautiskās oligarhijas ieteikumus? Pašlaik ir lieliska iespēja uz Liepājas Metalurga bāzes dibināt triju Baltijas valstu starptautisku metalurģijas koncernu,kura akciju pakete tiktu līdzvērtīgi sadalīta starp dalībvalstīm. To ko nevar pavilkt Latvija vienatnē,to varam paveikt kolektīvi Baltijas valstu ietvaros, Politiķiem pietiek tukši muldēt par Baltijas valstu integrāciju un ārdīt viens otram sliežu ceļus nost,bet laiks sākt darboties kopīgi un veidot kopīgus biznesa projektus,kas nestu labumu visiem.
Liepājas Metalurgs uzstādījis jaunas modernas un dārgas elektoloka kausēšanas krāsnis un tagad ņemt to visu nodot krāsainajos lūžņos ir noziegums par kuru vainīgajiem nāksies atbildēt tautas suverēnās varas priekšā! Sabiedrības noskaņojums strauji mainās - tauta sak apjaust kādus ciniskus eksperimentus ar mums taisa globālisti izmantojot mūsu uzticēšanos varai,kas nāk vēl no padomju laikiem,kad tādas muļķības nedarīja,bet ražošanu atbalstīja. Mēs jūs vērojam un nekas netiks piedots un par visu nāksies atbildēt!
 
#
Nu 18.janvāris 2018 18:56 atbildēt
vareni iz'saimniekotāji tie letiņi,Rūpnica izveidota 1882.gadā,pārdzīvoja divus PK,krievu laikus un Latvijas 100-gadei par godu nu varēs to nolikvidēt.Bravo,to tik' vajag mācēt.lv.wikipedia.org/wik..p%C4%81jas_Metalurgs
 
#
Pastalnieks 18.janvāris 2018 16:26 atbildēt
Kreditori(bankas) pamatoja! Tak vajadzēja bankām par procentiem 20. nodokli paaugstināt(pamatoti) un OIK likvidēt un Metalurgs strādātu ar peļņu.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers