Latvijā: Divu gadu laikā Rīgā darbā iekārtoti ap 30 bēgļiem; šobrīd strādā tikai puse 13 komentāri
 
Latvijā

Divu gadu laikā Rīgā darbā iekārtoti ap 30 bēgļiem; šobrīd strādā tikai puse

 
Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency

Divu gadu laikā darbā iekāroti vairāk nekā 30 bēgļi, no tiem šobrīd strādā tikai 18 cilvēki, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Simsone stāstīja, ka NVA šim jautājumam pieiet ļoti rūpīgi un mēģina iedziļināties katra bēgļu ģimenes stāstā, lai kopīgiem spēkiem atrastu piemērotu nodarbošanos.

"Meklējot pastāvīgas darba vietas, arvien saskaramies ar valodas barjeras šķēršļiem, lai gan visi darbā iekārtojušies bēgļi valsts valodu pārvalda zemā līmenī un ir spējuši iedzīvoties," stāsta Simsone.

Viņa piebilda, ka vairāk nekā 20 personas valsts valodu ir mācījušās un turpina to darīt, līdz ar to neesot šaubu, ka arī tās spēs iedzīvoties. Pagaidām darba vietas bēgļiem var atrast tikai Rīgā, lai gan ir viena bēgļu ģimene, kura pārvākusies uz pastāvīgu dzīves vietu Jelgavā.

Komentāri [13]
#
tass 15.decembris 2017 9:12 atbildēt
ziņo ka karš sīrijā ir beidzies ar krievijas uzvaru ,tā kā var bez bažām braukt atpakaļ uz dzimteni ....var arī braukt uz krieviju tur viņus laipni uzņems.
 
#
ha 14.decembris 2017 11:07 atbildēt
18 ir puse no 30? NRA, laiks uz pamatskolu~
 
#
G 14.decembris 2017 9:46 atbildēt
Vai vienreiz pasaule sapratīs, ka šie migranti ir ieradušies, lai dzīvotu uz citu rēķina, jo godīgo,kuri grib paši pelnīt ir pārāk maz.
 
#
hanna 14.decembris 2017 9:44 atbildēt
uj cik skarba lapa...ko pats latvietis ir darījis,lai tā nebūtu,kā ir ;sobrīd latvijā?! un vai paši nebijām bēgļi(vēl joprojām esam)....
 
#
latvietis » hanna 14.decembris 2017 10:06 atbildēt
Es visu mūžu esmu nostrādājis Latvijā. Vienīgais no kurienes esmu bēdzis ir Sibīrija.
 
#
Nesatraucies » latvietis 14.decembris 2017 10:45 atbildēt
jo iespējams, ka "Hanna" taču ir starptautiskās migrācijas organizācijas vadonis Rīgā migrantvilcējs Ilmārs Mežs (parasti gan slēpj savu nodarbošanos uzdodoties par sociologu vai demogrāfu)...
 
#
Zorro » hanna 14.decembris 2017 10:43 atbildēt
Liec latvietim savā zemē mieru!Lai kur mēs būtu(arī pēckara bēgļu gaitās) esam strādājuši.Sevišķi smagi Sibīrijā.Šitie ''bēgļi'' jau neko citu nezin kā tikai savas tiesības.Diskriminējot šos?bet cik %no viņiem strādā?Viss par grūtu,pabalsti par mazu-cocacola,cigaretes nav ko nopirkt.Lai brauc uz Latgali uz pamestām sādžām,lai dzīvo,kopj zemi.Būs iztikšana un glābiņš no kara.Bet viņi jau neko citu kā Iphone bakstīšanu nezin.Viņiem tik...DOD
 
#
lapa » hanna 14.decembris 2017 10:57 atbildēt
merkele sasolija melnajiem katram pa majai , vieglu , bet labi apmaksatu darbu un bezmaksas seksu 3 reizes nedela , uz ko melnie ir ka traki , visus ezelus zoodarza jau izmantojusi un kam varejusi - rikles pargriezusi . vietejie vacija baudas iziet ara uz ielas , melno pilns un kulsta vini nu jau vaciesus , ka miltu maisus . vai mums to sava tevu zeme vajag .
 
#
andis » lapa 14.decembris 2017 13:43 atbildēt
Glupā eiropa neko nemaz negrib, ne zināt, ne mācīties, galvenais ka bankas, biznes un un visādas palīdzības organizācijas var pelnīt trekno piķi.Bet negrib atcerēties cikreiz eiropiešiem jau jau ar ieročiem rokās un asīnīs līdz acī pa savu radu un bērnu līķiem šie lupatgalvas jau nav bijis jādauza no eiropas ārā ?
 
#
Latvietis 14.decembris 2017 9:44 atbildēt
Nu ne jau strādāt viņi te salīduši. Lai brauc atpakaļ ,karš taču jau beidzies.Lai ceļ tur mājas un strādā dzimtenes labā.
 
#
Cits latvietis » Latvietis 15.decembris 2017 14:36 atbildēt
Tā viš i, ja tu domā tos >700 000 krievu migrantus ar atvasēm.
 
Skatīt visus 13 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers