Latvijā: Latvijas miljonāri arī nodokļos maksā miljonus 10 komentāri
 
Latvijā

Latvijas miljonāri arī nodokļos maksā miljonus

 
AFP/ SCANPIX

Latvijas bagātākie cilvēki un lielāko dividenžu saņēmēji ne tikai savās kabatās ieskaita miljonos mērāmas summas, bet arī samaksā valstij nodokļu veidā vairākus simtus tūkstošus un pat miljonus eiro. Atklāti runāt par saviem samaksātajiem nodokļiem gatavs ir tikai retais miljonārs, tomēr ir dati, pēc kuriem var aprēķināt summas, ko Latvijas turīgākie samaksājuši valsts budžetam.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sniegto informāciju, 2017.gada desmit mēnešos desmit lielākie nodokļu maksātāji privātpersonas kopā nodokļos samaksājušas 6,58 miljonus eiro. Netiek gan atklāts, kas ir šīs personas, tomēr ir dati, pēc kuriem var nojaust, kas ir šie maksātāji.

Ir skaidrs, ka 10% kapitāla pieauguma nodoklis jāmaksā tiem, kas saņem dividendes. Lielākās dividendes šogad no sev piederoša uzņēmuma Transact Pro 10,99 miljonu eiro apmērā saņēma Marks Moskvins, tātad nodokļos samaksāja vismaz 1,09 miljonus eiro. Nodokļus vismaz pusmiljona eiro apmērā pērn samaksājusi SIA Belam Rīga līdzīpašniece Ludmila Kaca.

Visiem desmit Latvijas bagātākajiem cilvēkiem tika jautāts, cik viņi šogad un cik pērn samaksājuši nodokļos. Atklāti stāstīt par samaksātajiem nodokļiem ir gatavi tikai abi Latvijas bagātākie cilvēki un AB.LV bankas īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, kā arī Mārcis Martinsons, kura nozīmīgākais uzņēmums ir simtprocentīgi piederošais SIA MM investīcijas, kā arī kuram pieder pa 50% SIA BE Projekts un SIA Profs Real Estate.

2016. gadā Oļegs Fiļs no saviem ienākumiem nodokļos ir samaksājis aptuveni 470 tūkstošus eiro, informē AB.LV banka sabiedrisko attiecību vadītājs Ilmārs Jargans. Ernests Bernis samaksājis vairāk nekā 630 tūkstošus eiro. Vienlaikus ar samaksātajiem nodokļiem gan Oļegs Fiļs, gan Ernests Bernis regulāri personiski ziedo lielas summas labdarībai. 2016. gadā Ernests Bernis personiski ir ziedojis 50 tūkstošus eiro. Regulāri lielas summas labdarībai ziedo arī Oļegam Fiļam un Ernestam Bernim piederošie uzņēmumi.

Mārcis Martinsons pērn un šogad deviņos mēnešos iedzīvotāju ienākuma nodoklī samaksājis 1,03 miljonus eiro.

Bijušā politiķa Ainara Šlesera dēls Edvards Šlesers nodokļos pērn samaksājis ne mazāk kā 160 tūkstošus eiro, kas atbilst kapitāla ienākuma nodokļa apmēram no 1,6 miljonu eiro lielajām dividendēm.

Komentāri [10]
#
Cik kapeikas nodokļos maksā latatejas azartspēļu "simtgades" kantorelis ???? 8.decembris 2017 11:39 atbildēt
Cik latpastalu jevriki ir ieskaloti LIKUMĪGĀ ZAGĻA - latloto WC ??!!!
 
#
Tādi » Cik kapeikas nodokļos maksā latatejas azartspēļu "simtgades" kantorelis ???? 8.decembris 2017 12:20 atbildēt
paši ir ziedojumu vācēji,ne velti Ziedot.lv par saziedoto naudu var pirkt īpašumus Rīgā.
 
#
latvijas loto >> BLEFS/KRĀPŠANA » Cik kapeikas nodokļos maksā latatejas azartspēļu "simtgades" kantorelis ???? 9.decembris 2017 14:05 atbildēt
Šitas sūds, piķa slaukšanai - piepļūtījis TV ar reklāmām par jaunas sērijas/dizaina simtgades loterijām! De facto - tiek turpināts tirgot veco pārpalikums - 5.00 €=> LAIMESTS =>>0.00 € !!!
 
#
VAS "atejas loto" jaunā adrese ... » Cik kapeikas nodokļos maksā latatejas azartspēļu "simtgades" kantorelis ???? 9.decembris 2017 18:34 atbildēt
a/o tunelis !
 
#
Nevis tunelis, bet maskačkas miskaste! » Cik kapeikas nodokļos maksā latatejas azartspēļu "simtgades" kantorelis ???? 9.decembris 2017 18:48 atbildēt
Lai izklaidē bomžus ar Bingo!
 
#
nepūderējiet smadzenes ! » Cik kapeikas nodokļos maksā latatejas azartspēļu "simtgades" kantorelis ???? 12.decembris 2017 18:53 atbildēt
Tie
miljonāri
naudu
nenoplūc
no
koka,
bet
nedamaksā
strādniekiem,
tāpēc
viņi
var
šķiesties
pa
labi
un
kreisi
ar
ne
savu
naudu !
 
#
ļipmanels 7.decembris 2017 14:22 atbildēt
zaglēni moskvini un kacas melo.
 
#
Logičeskijs 7.decembris 2017 8:01 atbildēt
Maksāt miljonus nodokļos - katra krietna pilsoņa sapnis.
 
#
@ » Logičeskijs 8.decembris 2017 8:40 atbildēt
....un arī valdības sapnis,bet kuram gan negribas pasapņot
 
#
Adel 7.decembris 2017 7:48 atbildēt
Latvijas miljonaarii vairak zog nekaa maksaa..godigaa celaa pie miljoniem neviens netiek
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers