Latvijā: Ekonomists: Pieņemtais budžets strauji augošo ekonomiku dzīs uz priekšu vēl straujāk 13 komentāri
 
Latvijā

Ekonomists: Pieņemtais budžets strauji augošo ekonomiku dzīs uz priekšu vēl straujāk

 
Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Saeimas apstiprinātais nākamā gada valsts budžets jau tā strauji augošo ekonomiku dzīs uz priekšu vēl straujāk, atzina "Swedbank" galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks.

Viņš norādīja, ka nākamā gada budžets ir vērts uz ekonomikas izaugsmi, bet tas ne vienmēr ir tas pats, kas attīstība. "2018.gada budžets jau tā strauji augošu ekonomiku dzīs uz priekšu vēl straujāk," teica Kazāks.

Viņš skaidroja, ka tas ir attaisnojams tikai gadījumos, ja tēriņi ir vērsti uz strukturālām pārmaiņām un ieguldījumiem kvalitatīvi labākā un straujākā izaugsmē nākotnē. "Liela daļa no nodokļu politikas izmaiņām ir vērstas šajā virzienā. Diemžēl par straujo finansējuma pieaugumu veselības aprūpei tas gan nav tik uzskatāmi - lai gan sektorā naudas tiešām ir bijis maz, reformas detaļas daudzos gadījumos joprojām ir miglā tītas. Ar vienkārši lielāku naudas apmēru iznākums ne vienmēr ir labāks. Turklāt, vai ar šo naudu tiešām pietiks?," pauda Kazāks.

Vienlaikus "Swedbank" galvenais ekonomists, atsaucoties uz finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas iepriekš teikto, norādīja, ka nākamā gada budžets tiešām ir vitamīni ekonomikai, bet ir jomas, kurās nav skaidrs, kas tie ir par vitamīniem un vai vajadzēja tieši šos vitamīnus. "Lai gan kopumā budžets ir ar plusa zīmi, nepamet sajūta, ka vitamīnus vajadzēja mazliet mazāk un kustēties mazliet vairāk," sacīja Kazāks.

AFP/ SCANPIX

Tajā pašā laikā viņš pozitīvi novērtēja to, ka budžets pieņemts laicīgi. "Jāuzslavē, ka budžets pieņemts laicīgi, bez kuriozām nakts stundām un snaudas uz Saeimas dīvāniem," teica Kazāks.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Saeima ceturtdien, 23.novembrī, pieņēma 2018.gada valsts budžetu, kā arī vidējā termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam.

Nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi - 8,95 miljardu eiro apmērā. Salīdzinot ar 2017.gada budžetu, nākamgad plānotie valsts budžeta ieņēmumi paredzēti par 725 miljoniem eiro lielāki, bet valsts budžeta izdevumi paredzēti par 625 miljoniem eiro lielāki.

Komentāri [13]
#
Yes 25.novembris 2017 15:31 atbildēt
Kas ir investors? Pēc savas būtības - valūtas spekulants, kas ātras peļņas nolūkos kādā uzņēmumā ieliek savu naudu, apgroza to, savāc peļņu un pazūd atpakaļ ārzemēs, atstājot aiz sevis ražošanas atkritumus. Ārzemju investīcijas ir kā ātrie kredīti - augļošana - kas vienīgi uz brīdi glābj situāciju. Tikai pašiem attīstot ražošanu, var celt savas valsts stabilu un ilglaicīgu labklājību.
 
#
Pa pieskari-kosmosā??? 25.novembris 2017 14:57 atbildēt
Atpalikušais ekonomists! Latvijā jau pašlaik ir straujākā ekonomikas izaugsme-gan Eiropas Savienībā,gan starp Baltijas valstīm!
 
#
opis no laukiem 25.novembris 2017 14:54 atbildēt
Trekni dzīvot uz parāda,tur daudz prāta nevajag,to pat visstulbākā valdība var noorganizēt,bet dzīvot saskaņā ar ieņēmumiem,tā ir pavisam cita lieta. Valstij vissvarīgākās ir divas pozīcijas,kas jāsabalansē - naudas plūsmu,kas ar importu aiziet jāsabalansē ar naudas plūsmu,kas ar eksportu atgriežas,tā ir pirmā un svarīgākā pozīcija un otrā ir - jāsabalansē valdības(valsts pārvaldes) budžeta izdevumus ar ieņēmumiem! Lūk arī viss nepieciešamais,lai valsts dzīvotu saskaņā ar ieņēmumiem. Galīgi nav normāli,ja valsts pārvaldes budžets ir pieckārtīgi pārsegts ar ārējiem parādiem,tas taču ir klasisks valdības bankrots! Cik ilgi turēsim tādu valdību? Vai gaidīsim kad parāds uz cilvēku sasniegs Luksemburgas absolūto Pasaules rekordu - 6,73 miljoni ASV dolāru uz katru dvēseli?
en.wikipedia.org/wik..ies_by_external_debt
 
#
Tāds viegls weekend(a) smīniņš uzraujas... 25.novembris 2017 14:11 atbildēt
Latvietis ir dižgars, jo sevišķi kad pieskaras politekonomiskām tēmām. Dzejas formā tā tiek apdziedāta debesu augstumos.
Vesela epopeja tiek radīta par;
ekonomikas sabrukumu: ātrs kritiens bezdibenī, lēnā nosēšanās, straujš kritiens ar iespēju izdzīvot...

ekomomikas pārkaršana; strauja ekonomikas augsupeja ir kaitīga, labāk lēna un stabila...

ekonomikas virsotnes; kādos debesu augstumos LV jau vajadzētu būt, ikdienā dzirdot tās lidojumu debesu jumā...

... turpiniet savu lidojuma fantāziju...
 
#
Atveltnītis 25.novembris 2017 13:45 atbildēt
Cik ta var augt! Tā jau līdz 70% izaugu! Un kukulītis brālītis arī nav nekāds mazais.
 
Skatīt visus 13 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers