Latvijā: Sarunas par investora piesaisti "airBaltic" plānotas līdz gada beigām 2 komentāri
 
Latvijā

Sarunas par investora piesaisti "airBaltic" plānotas līdz gada beigām

 
Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Sarunas par stratēģiskā investora piesaisti lidsabiedrībai "airBaltic" ir paredzētas līdz gada beigām, pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Valdība regulāri saņem informāciju par investora meklēšanas gaitu, piebilda Kučinskis. Premjers norādīja, ka jaunākā informācija par procesu būs pieejama tuvākajās valdības sēdēs.

"Valdībai nav vēlēšanās no kaut kā atbrīvoties, bet tiek meklēts labākais risinājums," pauda Kučinskis. Viņš skaidroja, ka nevar no konteksta izraut "vienu vai otru piedāvājumu".

Ministru prezidents piebilda, ka valdība var izšķirties arī nepiesaistīt investoru, bet tādā gadījumā nākamā valdība pie šī jautājuma varētu atgriezties pēc diviem, trīs gadiem. Taču šī valdība ir stratēģiski pieņēmusi lēmumu piesaistīt investoru, un pašlaik potenciālajiem investoriem ir dažādi piedāvājumi, kas tiks izskatīti, sacīja premjers.

Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Taujāts, vai valsts joprojām vēlas saglabāt "airBaltic" kontrolpaketi, SM valsts sekretārs atzīmēja, ka gluži tāds uzstādījums nav bijis - galvenais ir saglabāt līdzdalību stratēģiski nozīmīgu lēmumu pieņemšanā.

Lidsabiedrības "airBaltic" biznesa plānā "Horizon 2021" ir iekļauta papildu kapitāla piesaiste 50 miljonu eiro apmērā, lai pilnībā nodrošinātu lidmašīnu flotes nomaiņas finansējumu, kā arī turpinātu uzlabot lidsabiedrības kapitāla struktūru. Uzņēmums apliecinājis, ka negrasās vērsties pie valsts, lai prasītu papildu ieguldījumu.

Latvijas valdība ir uzstādījusi mērķi atrast lidsabiedrības stratēģisko investoru. Potenciālo ieguldītāju meklē starptautiskais finanšu konsultāciju un aktīvu pārvaldības uzņēmums "Lazard Freres".

Komentāri [2]
#
Lauku vecis 23.oktobris 2017 22:43 atbildēt
Latvija ir KLONDAIKA INVESTORIEM , LATVIJAS IZZADZĒJIEM. Sākot ar Līvānu stikla , Rēzeknes izstrumentu rūpnīcu, Daugavpils, Liepājas utt, novešanai līdz bankrotam. Jāpieņem likums, ka tādiem investoriem m'ūža ieslodzījums vai nošaušana!
 
#
Antiņš 23.oktobris 2017 18:31 atbildēt
Ka tik atkal nebrauks uz Gruziju sarunāt kādu nevienam nezināmu amīšu investoru un "airBalt" varētu aiziet kargin-krasoveckiem.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers