Latvijā: Reizniece-Ozola: Uzņēmēji būs spiesti maksāt lielākas algas 11 komentāri
 
Latvijā

Reizniece-Ozola: Uzņēmēji būs spiesti maksāt lielākas algas

 
F64

Ņemot vērā Latvijas ekonomikas izaugsmes tempus un to, ka jau patlaban pietrūkst cilvēku resursu, uzņēmēji būs spiesti palielināt darbinieku algas, intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa norādīja, ka Latvijas ekonomikas attīstības prognozes ir labas, tautsaimniecība virzās attīstības virzienā. Tas esot pateicoties diviem priekšnosacījumiem. Viens no tiem ir Eiropas Savienības finansējums, kas palielina investīciju apjomus - šogad tie ir 400 miljoni eiro, nākamgad 600 miljoni eiro. Šīs investīcijas "iekustina" vairākas nozares, piemēram, būvniecību. Savukārt otrs ekonomikas

attīstību veicinošais faktors esot nodokļu izmaiņas.

Tomēr joprojām pastāv virkne problēmu, atzina ministre. Lai gan bezdarba līmenis krītas, taču nodarbināto skaits nepieaug. Līdz ar to pietrūkst cilvēku resursu, tas var bremzēt ekonomikas tālāku attīstību.

Kā uzskata Reizniece-Ozola, darba tirgus situācija liecina, ka jāsteidzas ar izglītības reformu, kā arī tiek prognozēts algu kāpums 6-8% apmērā. "Uzņēmēji būs spiesti maksāt vairāk," sacīja ministre, vienlaikus piebilstot, ka jāsabalansē, lai algu kāpums nebūtu lielāks nekā produktivitāte.

Komentāri [11]
#
Gerasims 23.augusts 2017 13:13 atbildēt
Lielākas algas sev, lai mazāk aizietu nodokļos?
 
#
savādnieks 23.augusts 2017 12:38 atbildēt
Ar tādu PIESPIEŠANAS uzstādījumu,DRO jānodrošina visiem uzņēmējiem valsts pasūtījumi,tad nebūs jāpiespiež.
 
#
tors 22.augusts 2017 23:43 atbildēt
Bezdarbs krītas, bet nodarbināto nepieaug - tas tikai nozīmē to, ka vai nu viņi nosprāgst no nabadzības vai arī izbrauc no valsts, lai nenosprāgtu. Maksājiet tālāk nabagnaudas uzņēmēji un neaizmirstiet nopirkt sev jaunāko iponu un audi sava lepnuma celšanai.
 
#
Cilvēciņš 22.augusts 2017 23:40 atbildēt
Reizniece dzīvo MUCĀ un pa spunndi barojas,valdībā pārejie arī.
 
#
pp 22.augusts 2017 21:46 atbildēt
dziesma ar ko tu sacies?
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers