Latvijā: Eksperte: Lidl blefo, solot mazināt nabadzības līmeni Latvijā 48 komentāri
 
Latvijā

Eksperte: Lidl blefo, solot mazināt nabadzības līmeni Latvijā

 
AFP / Scanpix

ES tiesību eksperte Anita Laima Lancmane apgalvo, ka veikalu ķēdes Lidl apgalvojumi neatbilstot viņu patiesajiem mērķiem.

Lancmane portālā Pietiek.com norāda, ka Lidl ienāks Latvijā izcērot kokus Purvciemā: "Koku liktenis vēl tiek lemts Rīgas Domē, bet tikmēr pakāpeniski aktualizējušies arī fakti par Lidl loģistikas centra kuriozo būvatļauju, kas, izrādās, plānota uz 83 gadu vecas kundzes vārda."

"Nevar ignorēt faktu, ka Lidl saņēma lielus finanšu resursus no Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) tirgus daļas iekarošanai Austrumeiropā," raksta Lancmane. "Vēršu uzmanību, ka ERAB nav komercbanka tradicionālā izpratnē, kas piešķir naudu komersantam uz procentiem. Šīs bankas uzdevumus ir veicināt nevienlīdzības izlīdzināšanos starp ES dalībvalstīm."

"Līdz ar to nav saprotama visa iepriekš minētā slepenība, ja reiz uzņēmuma mērķi ir tik cēli," domā Lancmane.

Viņa norāda, ka Lidl nesteidz skaidrot, kā tieši atverot veikalus, viņi mazinās nabadzību Latvijā. Līdzīgi noticis Bulgārijā un Lielbritānijā, kur Lidl pārņēma tirgu, tomēr finansējuma mērķus nepildīja.

''Ja paskatāmies uz situāciju Lietuvā, kur Lidl jau ir uzsācis darbību, tad redzam, ka Lidl veikali ir izvietoti lielpilsētās tiešā citu lielveikalu tuvumā, izmantojot jau esošās infrastruktūras. Kā tas ietekmē nabadzības līmeņa samazināšanos Lietuvā?,'' spriež Lancmane. "Pirms Lidl ienākšanas mērķa valstī parasti medijos parādās ziņas par to, cik nesamērīgi augstas ir produktu cenas konkrētajā valstī. Tādējādi jau pirms biznesa uzsākšanas mēģinot sašūpot vietējo tirgu. Līdzīgu situāciju baudīja arī Lietuvas sabiedrība pirms Lidl ienākšanas, kad sabiedrību pāršalca tā saucamais “puķkāpostu” skandāls.''

Eksperte norāda, ka gadu vēlāk Lidl cenas Lietuvā jau ir teju tādas pašas kā citos veikalos, saucot veikala solījumus par "blefu'''.

Komentāri [48]
#
erta 11.augusts 2017 12:30 atbildēt
LIDL Cenu buklets Lietuvā. Spriediet paši, kas katram liekas lēts/dārgs. Man jau liekas ar neko diži neizceļas...Tās cenas līdzīgas ar citiem Lietuvas veikaliem... lidl.lt/lt/Kainu-leidinys-136.htm
 
#
tors 11.augusts 2017 12:04 atbildēt
Man šķiet, ka LV bagātāka toč nekļūs, jo LIDL preces pārsvarā būs importa un tas nozīmē, ka mūsu naudiņu plūdīs laukā nevis iekšā. Jo mazak naudas mums pašiem, jo resnāki šo veikalu īpašnieki, kuri brīvi varēs nopirkt vēlvienu privāto lidmašīnu uz mūsu darba sviedriem.. Kāds mums labums palikt nabagākiem? LIDLam esam ko parādā?
 
#
ziloņkājis 11.augusts 2017 0:02 atbildēt
LIDL nabagāks nekļūs!
Būs sīvāka konkurence un tas ir viss.
Sākumā būs šis tas lētāk, tad viss izlīdzināsies.
Neviens neiegulda līdzekļus, nemeklējot peļņu.
LIDL tas nav entuziastu kantoris, kas strādāttu par velti, jeb nodarbotos, nesot zaudējumus, ar labdarību.
 
#
Fifa 10.augusts 2017 23:55 atbildēt
Nu un kas - eksperte cerēja, ka Lidl pārdos kaut ko zem pašizmaksas? Vai varbūt pa velti izdalīs, tad tā būtu nevienlīdzības izlīdzināšana vai ko viņa tur gribēja? Loģiski , ka veikals strādās tā lai nopelnītu, neviens te ar labdarību nenodarbojas. Nu kādas tās cenas būs rēķinot Latvijas vidējo ekonomiku, to jau tad redzēs.
 
#
es 10.augusts 2017 23:43 atbildēt
sranais hitleru klans atkal grib te mūs izputināt.
 
#
zikoņkājis » es 10.augusts 2017 23:59 atbildēt
Zināšanai!
LIDL = NAV vācu firmas uzņēmums!!!
 
Skatīt visus 48 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers