Latvijā: Cenas aug! Latvijā gada inflācija jūnijā - otra lielākā ES 4 komentāri
 
Latvijā

Cenas aug! Latvijā gada inflācija jūnijā - otra lielākā ES

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Latvijā - tāpat kā Igaunijā - šā gada jūnijā, salīdzinot ar sesto mēnesi pērn, inflācijas rādītājs sasniedza 3,1%, kas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū bija otrs lielākais aiz Lietuvas, kur gada izteiksmē patēriņa cenas augušas par 3,5%, liecina pirmdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Kopumā gada inflācija jūnijā reģistrēta 26 ES dalībvalstīs, bet Īrijā patēriņa cenas bijušas par 0,6% mazākas nekā pirms gada. Dati par Lielbritāniju nav pieejami.

Zemākais gada inflācijas rādītājs pagājušajā mēnesī bijis Dānijā (+0,4%), Rumānijā (+0,7%), kā arī Francijā (+0,8%).

ES gada inflācija jūnijā bija 1,4% pretstatā 1,6% maijā. Eirozonā patēriņa cenas jūnijā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn, pieaugušas par 1,3% pretstatā 1,4% maijā. 2016.gada jūnijā gan ES, gan eirozonā patēriņa cenas gada izteiksmē palielinājās par 0,1%.

Savukārt salīdzinājumā ar maiju jūnijā gan ES, gan eirozonā patēriņa cenas saglabājas stabilas.

leta.lv/Eurostat

Latvijā - tāpat kā Horvātijā - patēriņa cenas mēneša salīdzinājumā jūnijā pieauga par 0,4%. Lielāka mēneša inflācija bijusi vien Grieķijā (0,7%) un Maltā (1%). Lietuvā - tāpat kā Vācijā - jūnijā salīdzinājumā ar maiju patēriņa cenas augušas par 0,2%, bet Igaunijā - tāpat kā Īrijā, Spānijā, Ungārijā un Zviedrijā - bijusi 0,1% mēneša inflācija.

Kopumā jūnijā mēneša inflācija bijusi 12 ES dalībvalstīs, Čehijā, Francijā, Luksemburgā, Slovākijā un Somijā patēriņa cenas saglabājās maija līmenī, bet pārējās desmit ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, reģistrēta mēneša deflācija. Lielākais patēriņa cenu kritums jūnijā salīdzinājumā ar maiju bijis Portugālē (-0,5%).

Komentāri [4]
#
Z 18.jūlijs 2017 23:37 atbildēt
Ar to arī ir jāsāk, vajag izanalizēt kurus ievēlēt, bet tad ir jābūt prezidentālai valstij.
Ātrāk te nekas nemainīsies, mēs grimsim tai bezdibenī arvien dziļāk.
Pensijas jau ir likvidētas mīlīši, uz ko Jūs te vēl ceriet.!
 
#
Z. 18.jūlijs 2017 23:31 atbildēt
Ko Jūs te cepaties.
Vai kāds no Jums ir ieteicis ko labāku ?
Vai vismaz izvirzījis valdībā no normāli domājošajiem cilvēkiem tad kad bija vēlēšanas !
 
#
SOS!!! SOS!!! SOS!!! 17.jūlijs 2017 18:01 atbildēt
Jāsamazina vismaz līdz šeit pieminētās Grieķijas 6,8% Latvijas 21% PVN likmi luksusa precei-maizei! Pat Dienvidāfrikā (ne tikai Anglijā un Īrijā) rupjmaizei tiek piemērota PVN 0% likme! Mūsu politiķi,acīmredzot, ir pilnībā pārgājuši maizes vietā uz austerēm un aizmirsuši seno latviešu sakāmvārdu-"Kad ir maize un sāls,tad vaigs nav bāls!"
 
#
nu nu 17.jūlijs 2017 16:45 atbildēt
ja vēl algas augtu atbilstoši cenām, tad gan būtu fantastiski!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers