Latvijā: Slavenais pavārs Dreibants neapmierināts ar VID akciju "Prasiet čeku!" 10 komentāri
 
Latvijā

Slavenais pavārs Dreibants neapmierināts ar VID akciju "Prasiet čeku!"

 
F64

Latvijā pazīstamā pavāra Mārtiņa Sirmā restorānu biznesa partneris un pavārs Ēriks Dreibants apšauba Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nesen izveidotās kopīgās izglītojošās akcijas "Prasi čeku!" lietderīgumu, liecina teiktais Dreibanta atklātajā vēstulē LVRA un VID vadībai, taču LVRA un VID viņu virzienā raidītos pārmetumus noraida.

Dreibants nesen esot saņēmis LVRA vēstuli, kurā vēstīts, ka asociācija ir sākusi sadarbību ar VID, lai sakārtotu ēdināšanas nozari. Pret šo nolūku Dreibantam neesot nekādu iebildumu, taču neizpratni viņā radījis fakts, ka LVRA un VID sadarbība paredzējusi ēdināšanas uzņēmumiem izdrukāt šīs kampaņas plakātu un izvietot to savos restorānos. Vienlaikus VID vairākos restorānos sācis pārbaudes.

"Šī, galu galā, izrādījās kārtējā situācija, kurā par nodokļu maksātāju naudu tiek izveidots bezgaumīgs plakāts, sadrukāti citi uzskates materiāli. Būtu interesanti uzzināt, cik naudas patiesībā tiek iztērēts šādos pasākumos, jo šo pasākumu "sausais atlikums" ir visnotaļ apšaubāms. Turklāt, kur, pēc VID un LVRA uzskatiem, restorāniem šādus plakātus vajadzētu izvietot? Un, ja jau tiešām gatavojam un drukājam plakātus, vai tiešām gaidām, ka viena no nozīmīgākajām Latvijas restorānu mērķauditorijām, kas ir tūristi, sapratīs, kas ir domāts ar šo plakātu," pauda Dreibants.

Viņš arī skaidroja, ka restorāniem tika pieprasīts līdz šā gada 1.jūlijam uzstādīt jaunā tipa kases aparātus, kas daudzos uzņēmējos izraisīja dažādus tehniskas un praktiskas dabas jautājumus.

F64

"Diemžēl, bet šajā sakarā nedz VID, nedz LVRA netika sarīkojuši izpalīdzīgu akciju "Palīdzēsim ieviest jaunos kases aparātus!". Valsts nodokļu maksātāju līdzekļi būtu jēgpilnāk iztērēti, ja šī procesa laikā VID darbinieki būtu apstaigājuši restorānus un atbildējuši uz uzņēmēju jautājumiem un ieteikuši labākos praktiskos risinājumus, taču par šāda tipa aktivitātēm varas iestāžu interese ir maza - un, kā gan citādi - tādu pasākumu laikā taču nav iespējas izrakstīt soda kvītis! Un vai LVRA tiešām nebūtu varējuši akciju "Prasiet čeku!" atlikt līdz augusta sākumam, kad visi restorāni būtu paspējuši tikt galā ar kases aparātu maiņu un šī procesa izraisītajiem sarežģījumiem," sacīja Dreibants.

  • 1 / 4
  • >
Komentāri [10]
#
Hmm 16.jūlijs 2017 15:44 atbildēt
Kādas problēmas izsniegt čeku? Amerikā , Eiropā pasūtījumu pieņemšana uz lapiņas, pirmčeks arī izskatās kā uz prastas blankas uzdrukāts un saucas rēķins. Kuru atnes , es iedodu naudu vai lūdzu bankas kartes portālu. Vajag maksāt nodokļus . tad nebūs jāuztraucas par tik nenozīmīgu jautājumu, kā plakāta izvietošanu. Vēl labāk , pats izliet skatlogā plajātu , ka saviem darbiniekiem maksā algas virs vidējā nozarē un esi nomaksājis visus darba devēja nod., ka visi pirkymi ir legālu, katrs klienrs, kas ēd jūsu restorānā palīdz uzturēt valsti.
 
#
Tiešām hmm » Hmm 16.jūlijs 2017 18:41 atbildēt
Man šķiet, ka Jūs nesapratāt, par ko tas pavārs ir sašutis. "Vajag maksāt nodokļus . tad nebūs jāuztraucas par tik nenozīmīgu jautājumu". Par kuru tieši? Viņu, ja es pareizi sapratu, nevis pats čeku izdrukāšanas fakts satrauc, bet haotiskās, dārgās un drīzā traucējošās, nekā palīdzošās VID un citu uzraudzības iestāžu darbības. Ieteiktu tomēr nākamreiz izlasīt rakstu, pirms komentēt.
 
#
Sencis 16.jūlijs 2017 13:05 atbildēt
Nava gadījies ka neizsniedz čeku. Ja tā ir VID akcija tad lai uz robežas uzliek tādu plakātu un vairākās valodās.
 
#
būtu svētīgi 16.jūlijs 2017 11:16 atbildēt
visu pirms atcelt pirmsčekus! to dēļ ir radīta iespēja šmaukties ar čekiem. pirmsčeku vietā tikai čeki un punkts.jakāds grib zināt, cik maksās pasūtījums- var izrakstīt kvīti!
 
#
Liekais 16.jūlijs 2017 10:50 atbildēt
Izskatās ka daži komentāru autori nebūt nezin ko nozīmē veidot un uzturēt uzņēmējdarbību šajā nozarē Latvijā. Tipiska leftistu/proletāriska retorika. Un vēl, pirms komentēt, izlasiet rakstu līdz beigām. VID nekad nav bijis un nebūs uzņēmēju draugs. Toties tie, kuri uzskata, ka visa pasaule ir viņiem parādā, šādu VID "sociālo kampaņu" sveiks ar karogiem, jo ne jau viņi būs tie, kas rada reālu pievienoto vērtību.
 
#
tā negribas dot to čeku 16.jūlijs 2017 9:02 atbildēt
nu beidziet reiz zagt, pietiks ar nozagto no porcijas
 
Skatīt visus 10 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers