Latvijā: Administrators Krūms pērn nopelnījis vairāk nekā divus miljonus eiro 9 komentāri
 
Latvijā

Administrators Krūms pērn nopelnījis vairāk nekā divus miljonus eiro

 
F64 Photo Agency

Likvidējamās "Trasta komercbankas" administrators Ilmārs Krūms, kurš ir aizdomās turētais procesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, pagājušajā gadā nopelnījis 2 098 013 eiro, liecina viņa iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Krūms bezskaidrā naudā uzkrāja 1 124 745 eiro, bet skaidrās naudas uzkrājumi viņam veidoja 16 800 eiro.

Patlaban no amata atstādinātajam administratoram pieder arī kapitāldaļas vairākos uzņēmumos, kuru kopējā nominālvērtība ir 173 156 eiro.

Krūma īpašumā ir pērn iegādātā automašīna "Volvo XC90", tāpat viņam pieder zeme Jelgavā, kā arī zeme un nekustamais īpašums Rīgā.

Administrators pērn veicis dāvinājumus 263 240 eiro apmērā.

SCANPIX

Krūmam pagājušajā gadā bija parādsaistības 75 000 Šveices franku un 66 403 eiro apmērā. Tāpat viņš veicis aizdevumus 45 000 eiro apmērā.

Pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturējusi un par aizdomās turētajiem atzina administratorus Māri Sprūdu, Krūmu un Nauri Durevski, kā arī finansistu Jorenu Raitumu. Tiesa viņiem visiem piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Šonedēļ Valsts policija no apcietinājuma atbrīvojusi Raitumu.

Savukārt Maksātnespējas administrācija (MNA) minētos administratorus atstādinājusi no amata.

Portāls "pietiek.com" rakstīja, ka kriminālprocesa pamatā ir ārzonas kompāniju, "Trasta komercbankas" kreditoru, "Fairwood Import LLP" un "Ergo Tec LLP" sūdzības par to, ka līdzekļi, kas tām pienākoties kā likvidējamās komercbankas kreditoriem, esot izmaksāti "trešajām, ar klientiem nesaistītām personām". Sūdzībā norādīts, ka 27 308 eiro un 493 998 dolārus, kas pienākoties "Ergo Tec LLP", Krūms pērn iemaksājis SIA "Alunāna biroji" kontā, kā maksājuma mērķi norādot "daļējs nodrošinājums kreditora prasījumā likvidācijas procesā".

Arī 303 998 dolārus, kas pienākoties "Fairwood Import LLP", Krūms iemaksājis šīs pašas SIA kontā ar tādu pašu maksājuma mērķi. Savukārt pēc tam "Alunāna biroju" kontā esošie finanšu līdzekļi debetēti vairākām personām, kuru vidū atkal bijusi jau pieminētā "Fairwood Import LLP".

Aģentūrai LETA zināms, ka ENAP sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds, Krūms un Raitums. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Otrajā lietā figurē Durevskis, par kura inkriminēto noziegumu nekas šobrīd nav zināms.

Raidījums "Nekā personīga" pērn vēstīja, ka Krūms likvidācijas procesā gandrīz septiņus miljonus eiro iztērēja dažādiem līgumiem ar pakalpojumu sniedzējiem, turklāt liela daļa šo līdzekļu tika tieši Sprūdam. Savukārt nesen raidījums ziņoja, ka pret Krūmu ENAP sākts kriminālprocess saistībā ar aizdomām par kāda tiesas sprieduma nepildīšanu.

Sprūds un Krūms ir Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas amatpersonas - Krūms darbojas valdē, bet Sprūds ir padomes loceklis.

Komentāri [9]
#
Nu nevajag gan 19.jūnijs 2017 23:54 atbildēt
Nevajag publikai muļķības stāstīt. Krūms šo naudu, vairāk kā 2 miljonus Eur, nav nopelnījis, viņš tos ir izkrāpis un saņēmis shēmošanas un zagšanas izpildījumā. Tā ka ar nopelnīšanu te nav nekāda sakara - terminoloģija jālieto pareizā.
 
#
vv 19.jūnijs 2017 22:37 atbildēt
Te pat valsts mežu un lattelecom šefu u.c. lielo pelnītāju algas nobāl. Kaut kas tāds iespējams tikai muļķu zemē.
 
#
bims 19.jūnijs 2017 21:30 atbildēt
Legālie zagļi.Un to pielauj valdība.cik % atmet ?
 
#
gjjjjjjj 19.jūnijs 2017 21:27 atbildēt
Latvija ir viena ideāla vieta , kur, katrs kurš māk zagt - zog uz velna paraušanu . vai tiešām pie mums nav nekādas kontroles , vai valdībai vispār nav nekādas teikšanas , cik katrs grib tik ņem - neko vairs nesaprotu -- apcietinās un paies laiks un teiks - ka nekas nav noticis un neviens nav vainīgs - kā jau tas neskaitāmas reizes ir noticis !!!!!!!!!
 
#
Jahnis 19.jūnijs 2017 21:18 atbildēt
Tā jau nav vairs pelnīšana , ta ir grābšana, ko diemžēl pielauj musu valsts likumi.vienkārši šausmas. nu kas ar mums notiek ? vieni atklati grabj, citiem nav maizes.Nost tādu ne- kārtību!
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers