Latvijā: Kučinskis: Vairs nedebatēsim par naudas noņemšanu pensionāriem 24 komentāri
 
Latvijā

Kučinskis: Vairs nedebatēsim par naudas noņemšanu pensionāriem

 
Mārtiņš Zilgalvis/ f64 photo agency

Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītā Veselības darba grupa turpinās diskusijas par veselības aprūpes sasaiti ar nodokļu nomaksu, par to pēc divu stundu garās sēdes žurnālistus informēja Kučinskis.

Premjers atklāja, ka darba grupa nesprieda par konkrētu veselības nozares finansējuma avotu, tomēr tā bija vienisprātis, ka budžetā papildus resursi netiks meklēti.

"Vairs nedebatēsim par naudas noņemšanu pensionāriem, bet domāsim, kā veselības aprūpes pakalpojumus sasaistīt ar nodokļu samaksu. Domāsim šajā virzienā," sacīja Kučinskis.

Viņš gan atturējās sniegt detalizētāku informāciju, jo darba grupā panākta konceptuāla vienošanās, tomēr konkrēts piedāvājums vēl tiks meklēts. Kučinskis tikai piebilda, ka plānotās reformas veselības finansējumā nenozīmēs izmaiņas nodokļos.

Arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) žurnālistiem norādīja, ka šodien darba grupā panākta vienprātība par to, ka jāturpina diskusijas par veselības aprūpes sasaisti ar nodokļu nomaksu, bet tā ir tikai "zaļa ideja".

Edmunds Brencis/ F64 Photo Agency

"Veselības aprūpe ir jāsaista ar sociālajām iemaksām, jo tad varētu redzēt statistiku, cik daudz veselības pakalpojumu saņēmēju ir nodokļu maksātāji. Tāpat tas būtu papildus ieguvums, jo cilvēki saprastu, kāpēc jāmaksā sociālās iemaksās," teica finanšu ministre.

Veselības ministre Anda Čakša pēc darba grupas sēdes atklāja, ka diskusijas par veselības nozares finansējumu norit profesionāli, un ministrei ir sajūta, ka nepieciešamais papildus finansējums tiks atrasts.

"Šodien izskanēja dažādi priekšlikumi un risinājumi, bet konkrētāk runāsim nākamnedēļ Nacionālajā veselības dienestā, lai skaidri parādītu, kādā veidā veselības aprūpē tiek veikta uzskaite un kontrole, kādi pakalpojumi tiek sniegti," atzina Čakša.

Savukārt labklājības ministrs Jānis Reirs (V) žurnālistiem stāstīja, ka premjera vadītajā darba grupā tika piedāvāti dažādi varianti veselības finansējuma pieauguma nodrošināšanai, tomēr tika panākta vienošanās, ka jebkāda budžeta pārdale neradīs papildus līdzekļus veselības nozares finansējuma palielināšanai.

Kā ziņots, valdība 9.maijā atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotās valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, tomēr atsevišķiem jautājumiem, piemēram, veselības nozares finansējumam, risinājums vēl tiks meklēts.

Līdz šim izskanējušas dažādas versijas par iespējamo finansējuma avotu veselībai, tostarp minēta sociālo iemaksu likmes palielināšana.

Komentāri [24]
#
antiņš no pasakas 18.maijs 2017 7:59 atbildēt
Rādās ka veiksmes stāsts ir izbeidzies....un izaugsmes līkne strauji iet uz leju.
Vakar LTV1 partiju pārstāvju priekšvēlēšanu debatēs redzējām ka sanākuši nopietni cilvēki kuri sola visu un neapjauš ka nepieciešami reāli darbi nevis populisms!!!!
Šādā veidā turpinot nav ne mazāko cerību ka domē mainīsies vara.
Ne par velti ap 80% aptaujāto atbalsta patreizējos deputātus,kuru darbi un nedarbi ir redzami.
Pārsteidza Ķirša kungs kurš apgalvoja ka veikta analīze par biļešu cenām....bet nezināja pateikt cik maksā biļete ar atlaidi skolotājiem....
Mēdz teikt ka solītāji atgādina tukšo salmu kūlējus jeb tautas mēlē-POPULISTI ar 3 klašu un deju kursu pa skolas koridoriem izglītību
 
#
Nja, » antiņš no pasakas 18.maijs 2017 8:49 atbildēt
Izaugsmes līkne !?!?
 
#
Asne 18.maijs 2017 7:28 atbildēt
Pilnīgi pareizi, Kučinska kungs. Arī šajā valstiskajā jautājumā jebkādas debates ir liekas! (Šutki zdzes ņeumestni, gospoda prisažennije!) Vajag vienkārši noņemt tiem pensionāriem - un paņemt tik, cik vajag! Un ja vajag - pat vairāk.
 
#
janis » Asne 18.maijs 2017 7:55 atbildēt
ekonomika pati noliks penšus pie vietas, ja reiz 2001. gadā vidējā alga bija 260 , bet tagad pāri par 800, Rīgā pāri par 1000.
 
#
? » janis 18.maijs 2017 8:01 atbildēt
Kāda - ekonomika?
 
#
Saulvedis Trofimovs 18.maijs 2017 6:38 atbildēt
Kā tā? Bet bērni?
 
#
Pareizi 18.maijs 2017 0:54 atbildēt
Lemsim beidzot par miljarda latu atdošanu sociālajam budžetam!
 
#
Haris 18.maijs 2017 0:05 atbildēt
Šitās tukšās runas ir tikai pirms vēlēšanām . Paies vēlēšanas un ZZS aptīrīs pensionārus . MELI UN MELI UN VĒLREIZ MELI un tikai un vienīgi savtīgas intereses ir šīs partijas patiesā seja . Neticiet !
 
#
bebis » Haris 18.maijs 2017 0:08 atbildēt
logiski,bizness turpina pazust no LV kopa ar cilveekiem,ZZS ir uzbliedeejusi tik lielu iereednieciibu ka bail.Tik nezin kaa vinji domaa dabuut nodokljus ja visi firmelji pazudiis!!!nabaga penshi atnjems peedeejo,vinjiem jau nav kur mukt!
 
Skatīt visus 24 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers