Latvijā: Ārsta algu "uz papīra" nākamgad iecerēts palielināt līdz 1270 eiro 8 komentāri
 
Latvijā

Ārsta algu "uz papīra" nākamgad iecerēts palielināt līdz 1270 eiro

 
F64

Mediķu darba samaksas palielināšanai kopumā nākamgad nepieciešami 112 miljoni eiro, un Veselības ministrija (VM) neredz iespēju atkāpties no šīs prasības, norādīja ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Viņš skaidroja, ka patlaban ārsta vidējā bruto darba samaksa ir 859 eiro, bet 2018.gadā iecerēts to palielināt līdz 1270 eiro. Savukārt māsām un aprūpes atbalsta personām pieaugums iecerēts mazāks, taču arī būtisks - māsām darba samaksas pieaugums iecerēts 200 eiro apmērā, savukārt atbalsta aprūpes personām - 100 eiro.

Šneiders norādīja, ka VM savās iespēju robežās mēģina nodrošināt, lai kaut nelielā mērā atalgojuma pieaugums mediķiem būtu jūtams jau šogad. Tarifi palielināti gan dzemdniecības, gan onkoloģijas jomā, tāpat palielinātas fiksētās piemaksas ārstniecības iestāžu neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļām, kuras strādā diennakts režīmā, kā arī izlīdzināts ārstniecības personu posteņu skaits.

F64

Vienlaikus VM pārstāvis norāda, ka paveiktais ārstniecības personām dod signālu, ka šis ir solis, ko iespējams paveikt šogad, bet finansējumam būtiski jāpieaug jau nākamgad.

Pēc Šneidera teiktā, VM jau publiski paudusi, ka nākamā gada budžetā mediķu darba samaksas jautājums ir prioritāri risināms, un tas arī ir veids, kā ilgtermiņā nodrošināt nepieciešamos cilvēkresursus, lai tie neaizplūstu uz ambulatorajām iestādēm, privāto sektoru vai ārzemēm.

Kā vēstīts, Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītā darba grupa šodien diskutēs par veselības aprūpes nozares finansējumu.

Iepriekš premjers uzsvēra, ka jautājumu par veselības aprūpes finansējumu atlikt nevar. Darba grupai, kas strādās pie iespējamiem risinājumiem, tie būtu "jāuzliek uz papīra" un jāizvērtē, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja premjers, piebilstot, ka šī darba grupa nestrādās ļoti ilgi.

Pagaidām iespējamos finansējuma avotus politiķis nenosauca, tomēr akcentēja, ka "būs nepieciešama papildu nauda vai esošā piedāvājuma samazinājums, cita ceļa mums nav".

Kā ziņots, valdība 9.maijā atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotās valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, tomēr atsevišķiem jautājumiem, piemēram, veselības nozares finansējumam, risinājums vēl tiks meklēts.

Līdz šim izskanējušas dažādas versijas par iespējamo finansējuma avotu veselībai, tostarp minēta sociālo iemaksu likmes palielināšana.

Komentāri [8]
#
Alla Borisovna 18.maijs 2017 22:39 atbildēt
Iecere jau ir jauka, bet nevajag fokusēties tikai uz ārstiem:algas jāpalielina visam medicīnas personālam, medmāsām un sanitārēm tai skaitā.
 
#
aiga » Alla Borisovna 12.decembris 2017 13:38 atbildēt
IR jadoma ari pa masu paligu algam!!!!
 
#
pensionare 18.maijs 2017 20:59 atbildēt
arsts ir kautkas nesasniedzams ,biju 3 gadus atpakal/jusu veselibas stavoklis atbilstosi gadiem/it ka es pati nezinatu cik man gadu!!!/nu ja tur kautkas ar vairogdziedzeri noverosim.......
 
#
lapa 18.maijs 2017 17:10 atbildēt
cilvekcienigu algu visiem latvijas iedzivotajiem - ne tikai saimas deputatiem. kapec mums jabrauc projam no savas zemes...
 
#
MĀSIŅA 17.maijs 2017 17:46 atbildēt
Tarifi palielināti gan dzemdniecības, gan onkoloģijas jomā, tāpat palielinātas fiksētās piemaksas ārstniecības iestāžu neatliekamās palīdzības un uzņemšanas nodaļām, kuras strādā diennakts režīmā, kā arī izlīdzināts ārstniecības personu posteņu skaits. TIKAI ŠO PIELIKUMU NO 01.04.17 (SOLĪTS) TĀ ARĪ NEREDZĒJĀM!
 
#
kur paliek nauda 17.maijs 2017 17:38 atbildēt
Pacienta iemaksa par vizīti pie speciālista ir 4,27, vizītes laiks 20minutes, tātad par 8 stundu darbadienu tie ir 100+ eiro, jeb 2000 eiro mēnesī. Un tā ir tikai pacienta iemaksa!!
 
#
apētīte rodas ēdot » kur paliek nauda 18.maijs 2017 22:09 atbildēt
Katram ārstam pa zelta podu mājās un darbā,medmāsām pa velti zupas šķīvi pie sarkanā krusta..)))
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers