Latvijā: Alimentu parāds pārsniedz 60 000, bet autovadītāja tiesības vēl kabatā 4 komentāri
 
Latvijā

Alimentu parāds pārsniedz 60 000, bet autovadītāja tiesības vēl kabatā

 
Scanpix

Lielākais parāds uzturlīdzekļu nemaksātājam, kuram ir derīga autovadītāja apliecība, veido 64 925 eiro, informēja Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne.

Patlaban ir 8410 parādnieki, kuriem ir derīgas transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadītāja apliecības.

Attiecībā uz parādniekiem, kuru uzturlīdzekļu parāds izveidojies pirms 1.aprīļa, vispirms būs nepieciešams konstatēt, ka parādnieks nav veicis trīs uzturlīdzekļu maksājumus pēc kārtas. Atbilstoši pārejas noteikumiem aizliegums vispirms tiks piemērots attiecībā uz tām personām, kuru uzkrātā uzturlīdzekļu parāda apmērs ir lielāks nekā citiem parādniekiem, jauno kārtību skaidroja Sparāne.

"Savukārt attiecībā uz tiem parādniekiem, kuru vietā uzturlīdzekļi tiks izmaksāti administratīvajā procesā, proti, bez tiesas sprieduma, jāņem vērā, ka šie lēmumi arī tiek pieņemti, tikai sākot no 1.aprīļa, un pirmajiem pieņemtajiem lēmumiem vēl nav beidzies apstrīdēšanas termiņš, kā arī, pamatojoties uz tiem, vēl nav sākta uzturlīdzekļu izmaksa un nav izveidojies uzturlīdzekļu parāds," norādīja administrācijas pārstāve.

Sparāne pauda, ka pēc tam, kad būs konstatējams uzturlīdzekļu parāds, Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai būs jāpieņem lēmums par transportlīdzekļu un kuģošanas tiesību izmantošanas aizlieguma piemērošanu. Lai varētu pieņemt šo lēmumu, Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija vispirms uzklausīs parādniekus par apstākļiem, kuru dēļ transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums var radīt būtisku kaitējumu, un tikai pēc tam tiks pieņemts lēmums par aizlieguma piemērošanu.

Atzīmi par transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija uzliks 20 dienu laikā pēc lēmuma apstrīdēšanas vai pārsūdzības termiņa beigām.

Kā ziņots, Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma normas, kas paredz parādnieka transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma piemērošanu, stājās spēkā 1.aprīlī.

Komentāri [4]
#
Nemauka.viņķ apčī 23.aprīlis 2017 16:21 atbildēt
Vienkārši valda nabadzība,jo tagad šķiras arī fiktīvi,lai izdzīvotu. Lai to novērstu,izdomāja kā to novērst. Tas ir valsts vājums. Vējonis ar visiem valdošajiem,līdz pat pagastiem,iznīcinājuši visu. Nauda klāt nenāk,tikai tērējas ierēdniecībai. Babiņas tic visam,lūk grēkāži. DEBILISMS. Cilvēktiesības,VĒJONI-KAS TĀS IR. Notiesātie arī tērē naudu,tiem ar var ko ieviest.
 
#
Saša 23.aprīlis 2017 15:29 atbildēt
Nūuu,es gan biju domājis,ka tiesības nevarēs gan atņemt par parādiem.Diez kā tiesa to pamatos ?
 
#
clas 23.aprīlis 2017 14:56 atbildēt
Raganu medības pilnā spar
Tagad pie visa vainīgi alimentu parādnieki, pēc tam atradīs nākamos - traktoristus vai autovadītājus vecumā virs 60 gadiem.Tad pienāks laiks naturālajām saimniecībām.
Bet valsts nīkuļo, jo visu nosaka tie paši, kuru pieņemtie likumi rada 200 miljonu parādus budžetam.
 
#
Alberts » clas 23.aprīlis 2017 21:06 atbildēt
Valsts represīvajiem orgāniem jādomā kā atklāt un aktivizēt nemaksātājus neatņemot tiem iespēju strâdāt. 60 000 taču neradās vienā gadā.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers