Latvijā: Valdība neatbalstīs Ventspils iesaisti "Nord Stream 2" projektā 5 komentāri
 
Latvijā

Valdība neatbalstīs Ventspils iesaisti "Nord Stream 2" projektā

 
Aivars Ķesteris, F64 Photo Agency

Valdība šonedēļ sēdes slēgtajā daļā jau vienojusies neatbalstīt Ventspils brīvostas iesaisti gāzesvada projektā "Nord Stream 2".

Pamatojoties uz Aizsardzības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojumiem, kuros norādīti būtiski riski nacionālajai drošībai, kā arī ievērojot valsts drošības dienestu pārstāvju sniegtās rekomendācijas, Ministru kabinets nolēma neatbalstīt nekādus pasākumus Latvijas teritorijā, kas saistīti ar projektu "Nord Strem 2" un sekmē tā īstenošanu.

Vienlaikus valdība uzdeva ekonomikas ministram, satiksmes ministram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram un finanšu ministrei nodrošināt, ka Ministru kabineta ieceltie valsts pārstāvji Ventspils brīvostas valdē balso pret jebkādu brīvostas iesaistīšanos projekta "Nord Strem 2" īstenošanā.

Jau vēstīts, ka Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") paziņojis, ka Ventspils osta un divi tajā strādājošie termināļi "Noord Natie Ventspils Terminals" un "Eurohome Latvija" saņēmuši piedāvājumu iesaistīties "Nord Stream 2" gāzes vadu vidējā posma būvniecībā, nodrošinot cauruļu uzglabāšanu un piegādi caur Ventspils ostu. Pēc Ventspils brīvostas pārvaldes aplēsēm, kopējais Latvijas tautsaimniecības ieguvums no iesaistīšanās projekta realizācijā būtu 25 miljoni eiro.

Aivars Ķesteris, F64 Photo Agency

"Nord Stream 2" būs Baltijas jūrā ieguldīts savienojums, kas nodrošinās dabasgāzes transportēšanu vairāk nekā 1200 kilometru attālumā no gāzes krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā. Paredzēts, ka "Nord Stream 2" divu cauruļvadu sistēma palīdzēs Eiropai nodrošināt gāzes importa vajadzības ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā.

Piesardzīgi par šo projektu gan izteikusies Eiropas Komisija (EK). Eiropas Savienības (ES) valstis 2014.gadā importēja 53% enerģijas. Trešdaļa no gāzes tiek transportēta no Krievijas, un daļa jaunāko Austrumeiropas dalībvalstu savām enerģijas vajadzībām gandrīz pilnībā ir atkarīgas no Maskavas. "Nord Stream" gāzesvads rada riskus koncentrēt 80% ES Krievijas gāzes importa vienā maršrutā un tagad EK aplūko, vai šis projekts atbilst ES noteikumiem.

Arī Baltijas valstu amatpersonas kritiski izteikušās par "Nord Stream 2", uzsverot, ka tas ir ģeopolitisks projekts un ir pretrunā ar Eiropas Enerģētikas savienības mērķiem.

Krievijas valsts dabasgāzes koncerns "Gazprom", Lielbritānijas un Nīderlandes grupa "Shell", Austrijas OMV un Vācijas uzņēmumi "Uniper" un "Wintershall" 2015.gadā vienojās uzbūvēt jaunu gāzesvadu "Nord Stream 2" Baltijas jūrā no Krievijas uz Vāciju, apejot Ukrainu, Poliju un Baltijas valstis. Jaunā gāzesvada jauda būs divreiz lielāka nekā "Nord Stream", un to varētu pabeigt līdz 2019.gada beigām.

Komentāri [5]
#
savādnieks 21.aprīlis 2017 14:56 atbildēt
Skaids,ar pārāk daudziem jādalās,,,mums tāds futbols nav vajadzīgs'' (J.Staļins)
 
#
he-hē 21.aprīlis 2017 12:22 atbildēt
Nu protams ,noplēst ādu savam iedzīvotajam ir goda lieta. Piedalīties starptautiskā biznesa projektā kopā ar Vāciju - kauns.Izrādās krievu maksāts dolārs nav ASV drukāts.
 
#
kate 21.aprīlis 2017 10:30 atbildēt
Tik nabadzīgai valstij, kā Latvija nevajadzētu jaukt kopā ekonomiku ar politiku. Tā ir iespēja nopelnīt cilvēkiem gan valstij. Vai ministri un ministrijas ir gatavas samazināt savas algas un citus tēriņus par prognozējamo peļņu teiksim 100 miljoni eiro gadā. Šo piedāvājumu pieņems mūsu kaimiņu valstis. jo nauda nesmird un tai nav nacionalitātes. Galvenais ir padarīts darbs. Bet mūsu valdība jau trallalā, trallalā, un mūs prezidents (uz)dzīvo mēnesī ar 283 eiro. Augam ..gudri''. bet vienreiz tas vadzis lūzīs, cik ilgi var ņirgāties par savu tautu......
 
#
Raimonds 21.aprīlis 2017 10:30 atbildēt
Nākamajās vēlēšanās nedrīkst balsot par noziedzniekiem ... kuri mērķtiecīgi izplata naidu pret Krieviju un gremdē Latvijas valsti.
Latvijai Dievs devis ir trīs dāvanas ... un viena no tām ir mūsu ostas. Ašerādens ar šo savu paziņojumu spļauj Dievam acīs ...
 
#
Raimonds 21.aprīlis 2017 10:27 atbildēt
Lūk vēl viens piemērs tam, ka mūsu pie siles esošie politiķi politizē arī mūsu ekonomiku ... mērķtiecīgi radot tai zaudējumus ... laikam lai netiktu paaugstināts tas bērna pabalsts 11 eiro mēnesī ... un pēc tam mūsu kliķe liekulīgi melo tautai, ka neesot naudas.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers