Latvijā: Čakša: PVN palielināšana medikamentiem, nav labākais risinājums naudas gūšanai 10 komentāri
 
Latvijā

Čakša: PVN palielināšana medikamentiem, nav labākais risinājums naudas gūšanai

 
Vladislavs Poroškins/ f64 photo agency

Šorīt intervijā raidījumā "900 sekundes" Latvijas veselības ministre Anda Čakša pauda, ka PVN palielināšana medikamentiem, nav labākais risinājums, lai rastu papildus naudu veselības nozarei.

A. Čakša skaidro, ka priekšlikums par PVN palielināšanu medikamentiem saņemts tikai ceturtdien, tāpēc ministre nevar runāt par konkrētiem aprēķiniem un prognozēm. ''Šis jautājums nav skatāms tikai no vienas puses. Man ir svarīgi, lai medicīna ir pieejama un cilvēki varētu atļauties šos medikamentus. Ministrijas viens no galvenajiem jautājumiem ir samazināt zāļu cenas, nevis iegūt vairāk naudas,'' pauž ministre. Viņa arī atzīst, ka Latvijā vairāki medikamenti ir daudz dārgāki nekā kaimiņvalstīs.

A. Čakša norāda, ka vēl ir jāveic vairāki aprēķini, lai noskaidrotu iespējamās PVN likmes paaugstināšanas ietekmi uz iedzīvotāju maciņiem. Tomēr ministre apgalvo, ka Veselības ministrija neatbalsta šādu priekšlikumu un aicina finansējumu veselības nozarei meklēt kur citur.

Taujāta par pensionēšanās vecuma palielināšanu, A. Čakša vēsta: ''Iedzīvotāju vecums pieaug, mēs dzīvojam ilgāk un līdz ar to arī veselības aprūpe ir nepieciešama ilgāk. Kopā 2004. gada dzīves ilgums ir pieaudzis par 10 gadiem un droši vien šo dzīves mundrumu varētu saglabāt arī strādājot.''

Komentējot slimnīcu reformu, ministre norāda, ka tiks ieviesti 7 līdz 8 jauni neatliekamās medicīniskās palīdzības punkti. Tas tiks ieviests, lai cilvēkiem pēc palīdzības nebūtu jābrauc tālu no mājām. Taujāta par to, vai tiks slēgti arī kādi medicīnas palīdzības punkti, A. Čakša vēsta: "Kā vietas noteikti paliks visas, tikai jautājums ir par to, cik darbinieki tur strādās visu diennakti. Svarīgi, lai visās reģionālajās slimnīcās būtu vienlīdz laba medicīnas aprūpe. Šobrīd starp reģioniem radikāli atšķiras šī veselības aprūpe.''

Komentāri [10]
#
P 18.aprīlis 2017 10:44 atbildēt
Citur naudu rast nemāk.Tāpēc dīrā vecos un slimos.
 
#
ii 18.aprīlis 2017 10:11 atbildēt
cilvēki dzīvo ilgāk,bet kādā kvalitātē,izraksta kundzi no Stradiņiem ar stentu un 10 zālēm,.tai skaitā ar pradaxu/nekompensējas un ir ļoti dārgs/,arī par kompensējamiem sanāk 50 eiro,vīram ar citu kaiti apmēram tāpat,pensijas nedaudz pārsniedz minimumu,tādad sociālie nevar palīdzēt.Aiem tuvu pie 90 gadiem,pat pie labākās gribas stradāt nespēj,tad ko darīt
 
#
Dakteris 18.aprīlis 2017 9:37 atbildēt
Var redzēt,ka Čakša neko nesaprotu no medicīnas tagad saka,ka būs jauni punkti,bet nepasaka,ks būs tikai reģionālās slimnīcas. Tā vietā,lai izvērtētu vai vajag divus monstrus Universitātes slimnīcas,tagad likvidēs Madonas,Jūrmalas,Kuldīgas,Ogras,Cēsu u.c. slimnīcas,kur ārstē labāk nekā Rīgā,ne visu,bet visu arī nevajag. Viena universitātes slimnīca ir jāpārveido par neatliekamās palīdzības slimnīcu,bet otra,visdrīzāk,Austrumu slimnīca ir universitātes. Šāds plāns jau ir sen un pamatots. Nevis tagad grūž nenormālu naudu būvniecībā,aprīkošana un vēl uzturēšanā.
 
#
savādnieks 18.aprīlis 2017 9:07 atbildēt
Dīvainākais ir tas,ka ierosinājums par PVN likmes vienādošanu zālēm nāk no darba devēju konfederācijas ( LDDK )t.i. no L.Meņģelsones kantora,tad kopš kura laika šis kantoris nosaka kā dzīvot/ne'dzīvot pensionāriem,kuri ir lielākie zāļu patērētāji valstī.
 
#
Dr » savādnieks 18.aprīlis 2017 9:22 atbildēt
Nē,tas ir Spiridonova plāns un priekšlikums. Čakša melo,ka uzzinājusi tikai ceturtdien,tas bija jau pašā sākumā.
 
#
A » Dr 18.aprīlis 2017 10:04 atbildēt
kas ir Spiridonovs ?
 
#
a vot :) » A 18.aprīlis 2017 12:24 atbildēt
DRO padomnieks, šis nodokļu reformas autors. Lai nav jāceļ PVN tad atcels samazinātos PVN
 
#
savādnieks » a vot :) 18.aprīlis 2017 18:02 atbildēt
Šorīt 900'' Čakša kā ierosinātāju piesauca LDDK, pretenzijas pret Čakšu.
 
#
labākais beigt zagt 18.aprīlis 2017 8:51 atbildēt
un likvidēt ēnu ekonomiku. Tik tiešām, tik tuvi radi tiesībsargiem tie blēži?????????????? vai kā?
 
#
... » labākais beigt zagt 18.aprīlis 2017 9:23 atbildēt
Medicīnā ir tāda pelēkā ekonomika!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers