Latvijā: Veselības nozarē strādājošie varētu atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku 1 komentāri
 
Latvijā

Veselības nozarē strādājošie varētu atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku

 
F64

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome 21.martā lems par iespēju veselības nozares darbiniekiem vienlaicīgi atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku, aģentūru LETA informēja arodbiedrības pārstāve Inga Rudzīte.

Ārstniecības likuma 53.1 pants patlaban nosaka ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes autovadītājiem tiesības piekrist strādāt pagarināto normālo darba laiku, kas nepārsniedz 60 stundas nedēļā un 240 stundas mēnesī, kā arī aizliegumu personu sodīt vai citādi tieši vai netieši radīt tai nelabvēlīgas sekas, ja šī persona nepiekrīt pagarināta darba laika noteikšanai.

LVSADA šādai likuma normai 2009.gadā piekrita, jo ekonomiskās krīzes apstākļos darba roku trūkuma dēļ pastāvēja ārstniecības procesa nepārtrauktības apdraudējums, un tikai ar nosacījumu, ka tiek ievērots brīvprātības princips un atbilstīgi drošības pasākumi. Vienlaikus arodbiedrība aicināja likumdevēju rīkoties, lai iespējami drīz tiktu novērsts cilvēkresursu trūkums veselības aprūpē, taču tas joprojām netiek darīts, norādīja Rudzīte.

LVSADA atkārtoti aicinājusi veikt pakāpenisku pagarinātā normālā darba laika samazināšanu, vienlaikus paredzot darba algas paaugstināšanu un paaugstinātas likmes ieviešanu par darbu pagarinātā darba laika ietvaros. "Tā vietā, lai atbilstīgi reaģētu, Saeimas deputāti turpina ciniski spēlēt birokrātiskas rotaļas. Tam ir jāpieliek punkts, jo nozarē strauji aug neapmierinātība ar esošo situāciju," pauda Rudzīte.

Otrdien LVSADA padomes sēdē piedalīsies Latvijas Māsu asociācijas vadība, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns un Tiesībsarga biroja pārstāvji. Piedalīties aicināta arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) un veselības ministre Anda Čakša.

Arodbiedrības padomes sēde plkst.10.30 notiks Brīvo arodbiedrību savienības namā Bruņinieku ielā 29/31.

LETA jau vēstīja, ka nozares pārstāvji izteikuši dažādus priekšlikumus par protesta akcijām, taču, lai tos apkopotu, jautājums tiks skatīts LVSADA padomes sēdē nākamnedēļ, 21.martā.

Komentāri [1]
#
Latviete 17.marts 2017 13:08 atbildēt
Nav ko pārstrādaties ,tāpat stradājat pavirši un visi ārsti tik trennējās uz cilvēku veselibas problēmām ,,izdzīvos vai neizdzīvos
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers